Menu
Dzisiaj jest: 15 Grudnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

2008-10-03 XVI Biegi Przełajowe Sienno 2008

W dniu 3 października odbyły się w Siennie XVI Biegi Przełajowe „Sienno 2008”. Tegoroczną imprezę objął patronatem marszałek Województwa Wielkopolskiego.
Celem imprezy jest popularyzacja biegania i zdrowego stylu życia. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jakuba Wujka w Siennie i Urząd Gminy w Wągrowcu. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00 i trwały do godziny 13:00. Odbyło się 14 biegów na dystansach od 500 do 2000 metrów w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.
W gronie 960 uczestników wystąpiła również skromna reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Falk, Magdalena Ledakowicz, Jakub Kąkol, Tomasz Cikacz, Bartłomiej Sum i Paweł Kotowski.
W biegach przełajowych w Siennie bierzemy udział już od wielu lat, zajmując przyzwoite miejsca. Nie inaczej było i w tym roku.
Natalia Falk w biegu na 1500 metrów zajęła IV miejsce, a Magda Delakowicz na dystansie 1000 metrów była 12.
W biegu na 2000 metrów wśród chłopców w kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepiej wypadł Paweł Kotowski, który był szósty. Dziewiąte miejsce zajął Bartłomiej Sum, 21 miejsce zajął Tomasz Cikacz, zaś Jakub Kąkol był 22.
Zaznaczyć trzeba, że w każdym biegu uczestniczyło około 40 zawodniczek i zawodników.
Po zakończonych zawodach wszyscy uczestnicy, również nasi przedstawiciele, posilili się pyszną grochówką.
Na podkreślenie zasługuje wzorowe zachowanie, podczas całej imprezy, naszych uczestników.
Za rok znowu weźmiemy udział już w XVII siennieńskich biegach przełajowych.

Ostatnio zmieniany: środa, 05 wrzesień 2012 15:35
Więcej w tej kategorii: « Antoniewskie czyściochy