Menu
Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2021    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Spotkanie pełne miłych niespodzianek

{phocagallery view=category|categoryid=401|
imageid=9676|limitstart=0|limitcount=1|
detail=0|displayname=0|displaydetail=0|
displaydownload=0|namefontsize=25|namenumchar=3}

Wszyscy, którzy nie byli w miniony piątkowy wieczór (4 listopada) w Miejsko - Gminnej Bibliotece w Skokach mogą żałować, a na pewno mogą żałować ci, którzy szukają lepszego świata, ciut innego od tego, który nas otacza na co dzień. A Magda Eron, Magda Janusińska i Adrian Ilski pewnie jeszcze długo będą wspominać to wydarzenie.
Co się takiego wydarzyło? – spytacie. Już odpowiadam - to V Turniej Recytatorski „Głos poezji” dla młodych miłośników lirycznych strof, w którym brała udział powyższa „trójka”.
 

Irena Kasica

zdjęcia: Karolina Stefaniak

 

Piąty już raz przedstawiciele gimnazjów z powiatu wągrowieckiego spotkali się, by podzielić się swoim odczytaniem poezji. Występy na turnieju poprzedziły rozmowy z paniami od polskiego – Elżbietą Berendt i Mirosławą Ważniewicz, które nie tylko pomogły w wyborze wiersza, ale udzielały cennych wskazówek co do jego interpretacji. Panie te wspierały  recytatorów swoją obecnością także i w czasie publicznej prezentacji przed licznie zgromadzoną młodą, a więc szczególnie wymagającą, publicznością.
A ową publiczność stanowiło dwadzieścioro siedmioro uczestników turniejowych zmagań z dziewięciu gimnazjów z powiatu wągrowieckiego, ich opiekunowie a także całkiem spora grupa miłośników żywego słowa, która zajrzała do kawiarenki „na piętrze”.
Nie muszę chyba dodawać, że nasi reprezentanci, podobnie jak ich „konkurenci",  byli bardzo stremowani, widząc przed jaką widownią przyjdzie im wystąpić. Turniej nie byłby turniejem, gdyby zabrakło w nim zespołu oceniającego potyczki z poezją. A tegoroczne jury wystąpiło w składzie, który gwarantował, że występy młodych zostaną ocenione fachowo, obiektywnie i z wielką życzliwością.
Jakże przyjemnie zaskoczyli nas nasi antoniewscy recytatorzy! Nie tylko pięknie powiedzieli swoje wiersze, ale jeszcze przywieźli z turnieju III nagrodę i wyróżnienie. Przyznano w sumie siedem wyróżnień i nagród i aż dwie z nich trafiły do Antoniewa, choć tak naprawdę do dwóch Magd – Eron (III miejsce) i Janusińskiej (wyróżnienie). Także i Adrian został nagrodzony dyplomem uczestnictwa i tomikiem poezji. Wielkie brawa!
Kochani! Ten wieczór należał do Was, ale trochę i do nas – czyli waszej grupy wsparcia. A grupa była silna, bo stanowiły ją nie tylko panie polonistki i bibliotekarka ale także pani Grażyna Lubawa i Patrycja Kaźmierczak ze swoimi dziewczynami spod „dwójki” i „jedynki”.
Ale to nie koniec atrakcji, jakie były naszym wspólnym udziałem, bo był (jakże by inaczej przy małym jubileuszu) wspaniały tort – poezja w gębie - no i jeszcze coś. W czasie gdy obradowało jury sceną zawładnęli artyści Teatru Muzycznego z Poznania i młode adeptki sztuki wokalnej. Zaczęło się szaleństwo. Tak, tak, nie przesadzam. Tak spontanicznego odbioru arii operetkowych i musicalowych nie spodziewali się chyba po młodej widowni nawet sami wykonawcy. Dorośli odkryli (pewnie nie bez zdziwienia), że młodzi potrafią się bawić nie tylko przy muzyce dyskotekowej a młodzi może po raz pierwszy mieli kontakt z inną, bardziej wysublimowana muzyką. Sami pewnie do operetki by się nie wybrali, a tak operetka przyjechała do nich i nie tylko nie odstraszyła, ale nawet zachwyciła. Jeśli mi nie wierzycie – spytajcie dziewczyn z grupy II, a jeśli wierzycie i chcielibyście sami zasmakować w delektowaniu się taką muzyczną strawą – to namawiam Was gorąco, byście śledzili zapowiedzi wydarzeń kulturalnych, jakie organizuje skocka książnica (www.gmina-skoki.pl).
Myślę, że będę wyrazicielką Was wszystkich, dziękując serdecznie Paniom ze skockiej biblioteki a w szczególności Pani dyrektor za to, że możemy uczestniczyć w życiu kulturalnym gminy i za serdeczność oraz gościnność, z jaką się tam spotykamy.

Irena Kasica

Zdjęcia: Karolina Stefaniak

Chcesz wiedzieć i widzieć więcej zajrzyj tutaj...

http://www.gmina-skoki.pl/component/k2/item/715-wedlug-wszelkich-regul-kultury-–-v-turniej-recytatorski-„glos-poezji”.html

 {phocagallery view=category|categoryid=401|displaydownload=1|detail=1|displaydetail=0|display  Zapisz name=0}{backbutton}

Ostatnio zmieniany: wtorek, 08 listopad 2011 19:23
powrót na górę