Menu
Dzisiaj jest: 6 Czerwca 2020    |    Imieniny obchodzą: Dominika, Laura, Norbert

Podwójne zwycięstwo młodzieży z Antoniewa

W sobotę, ósmego czerwca br. trzydziestodwuosobowa grupa młodzieży z naszej placówki z opiekunami P. Piotrowskim, J. Szczepańskim i G. Lubawą wzięła udział w XV Międzywojewódzkim Rajdzie Kolarsko-Pieszym „Witamy wakacje” w Boszkowie.
Na miejscu, przed wyruszeniem na trasę, uczestniczyliśmy w konkurencjach rekreacyjno-sportowych: przenoszeniu fasolki, niespodziance - slalomie z przeszkodami.
Na ręce organizatorów imprezy przekazaliśmy cztery konkursowe prace plastyczne, promujące ochronę przyrody i zachowania proekologiczne. Jury wysoko oceniło plakaty naszych podopiecznych; wywalczyliśmy V i VI miejsce w konkursie plastycznym oraz cenne punkty we współzawodnictwie powiatów województwa wielkopolskiego.
Weronika Kordelewicz, Mirosława Kiełbowska, Ewa Kaczmarek, Jagoda Chrzanowska uczestniczyły w konkursie krajoznawczym „Przyroda i ekologia”. Weronika Kordelewicz uzyskała bardzo dobry wynik, plasując się na czwartej pozycji.
Po udanym zaliczeniu pierwszych konkurencji wyruszyliśmy na dwunastokilometrową trasę, znajdującą się na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego, a wiodącą wokół jeziora Dominickiego. Wędrując leśnymi ścieżkami, podziwialiśmy przepiękne widoki. Urzekający krajobraz okolic Przemętu i Boszkowa ściąga tu wielu turystów i wczasowiczów. Przed nami co chwilę, niczym grzyby po deszczu, „wyrastały” domki wczasowe.
Na trasie czekały na nas jeszcze dwie konkurencje: rzut podkową oraz rzut lotką. Po długiej wędrówce dotarliśmy do mety rajdu. Tam czekała na wszystkich piechurów przepyszna grochówka. Oczywiście, nie obeszło się bez dokładki.
W rywalizacji uczestniczyło 11 powiatów. Powiat wągrowiecki, który mieliśmy zaszczyt reprezentować, zajął I miejsce w III Etapie Współzawodnictwa Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, wyprzedzając powiaty z Szamotuł, Ostrowa Wielkopolskiego, Leszna. O klasyfikacji powiatów decydowała suma punktów uzyskanych przez dwie najlepsze drużyny z powiatu (w rajdzie ogółem wzięły udział 24 zespoły; my wystawiliśmy 4 zespoły).
W podsumowaniu punktacji drużynowej jeden z naszych zespołów otrzymał piękny puchar - wywalczył I miejsce, również puchar za III miejsce powędrował w nasze ręce.
Serdecznie dziękuję naszej młodzieży za aktywny udział w rajdzie, godne reprezentowanie placówki i powiatu wągrowieckiego.

G. Lubawa

Ostatnio zmieniany: wtorek, 20 sierpień 2013 12:46
powrót na górę