Menu
Dzisiaj jest: 20 Września 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

Piątek, 23 czerwca 2017r. jest najbardziej wyczekiwanym dniem w całym obecnym roku szkolnym. Mimo, iż rok szkolny swój kres obwieszcza 31 sierpnia, to właśnie dziś w całej Polsce zabrzmiał przysłowiowy „ostatni dzwonek”, który poinformował o zakończeniu zajęć dydaktycznych. W naszej szkole, na ten piątkowy poranek młodzież czekała z wielkim zniecierpliwieniem. Dziś przyszedł czas podsumowań całorocznego wysiłku.

Dokładnie o godzinie 8:00 w auli ośrodka zgromadziła się cała nasza społeczność, którą reprezentowali: dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy, pracownicy obsługi i przede wszystkim uczniowie. Na uroczystości zakończenia roku szkolnego pojawili się również rodzice.

                Postronny obserwator oceni, że przebieg całej uroczystości był powtarzalny, no bo co roku obiera wręcz identyczny schemat. Jednak dla wszystkich uczestników ten dzień i ten apel był niepowtarzalny, pierwszy i ostatni taki w życiu. Uczniowie mimo wielu niepowodzeń jakie miały, miejsce podczas dziesięciu miesięcy zmagań dydaktyczno- wychowawczych, dostrzegli również swoje sukcesy, zdobyli motywacje do dalszych życiowych zmagań. Dla trzech klas to był ostatni rok w gimnazjum. Blisko pięćdziesięcioro uczniów otrzymało z rąk wychowawców świadectwo ukończenia szkoły. Przed nimi stoją teraz nowe wyzwania, tak życiowe, jak i edukacyjne.

                W mijającym roku szkolnym w naszym gimnazjum było siedem klas:

Ø  Klasa Ia- wychowawca pani mgr Marzena Durecka

Ø  Klasa IIa- wychowawca pan mgr Krzysztof Korbal

Ø  Klasa IIb- wychowawca pani Natalia Hermańska

Ø  Klasa IIc- wychowawca pani Mirosława Ważniewicz

Ø  Klasa IIIa- wychowawca pani Aleksandra Rucińska

Ø  Klasa IIIb- wychowawca pani Sylwia Widzińska

Ø  Klasa IIIc- wychowawca pani Agnieszka Sławińska

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pani dyrektor Iwona Grzegorzewska wszystkim uczniom bardzo pogratulowała wytrwałej pracy i osiągnięcia dobrych wyników w nauce. Za najwyższe średnie zostało ufundowane stypendium, a ich zdobywców uroczyście wyczytała pani dyrektor. Byli to:

Ø  Maślak Dawid z klasy Ia- śr. 4,79, zachowanie dobre;

Ø  Nowaczyk Mateusz z klasy IIIa- śr. 4,73, zachowanie dobre;

Ø  Chrepan Sebastian z klasy IIa- śr. 4,67, zachowanie dobre;

Ø  Wilk Paulina z klasy IIIc- śr. 4,5, zachowanie bardzo dobre;

Ø  Dobrzyniak Klaudia z klasy IIIc- śr. 4,4, zachowanie dobre;

Ø  Olkowski Bartosz z kl. IIa- śr. 4,27, zachowanie dobre;

Ø  Szmigielska Patrycja z kl. IIc- śr. 4,27, zachowanie dobre.

Za wybitne osiągnięcia sportowe zostało przyznane stypendium dla Tomasza Gniewoskiego. Uczeń ten zdobył trzy złote medale w Powiatowej Spartakiadzie Lekkoatletycznej w Wągrowcu.

 

Z każdej klasy zostali nagrodzenia pięknym woluminem, uczniowie, którzy przez cały rok szkolny wykazali olbrzymie zaangażowanie w rozwój własny i ośrodka. I tak:

Ø  Z klasy Ia, Paweł Gwitt, za postępy w nauce i dobre zachowanie;

Ø  Z klasy IIa, Huber Judzin, za dobre wyniki w nauce i zachowaniu, kulturę osobistą oraz prawidłową postawę w stosunku do swoich obowiązków;

Ø  Z klasy IIb, Patryk Neuman, za postępy w nauce i dobre zachowanie;

Ø  Z klasy IIc, Natalia Helak, za zaangażowanie w życie placówki i godne jej reprezentowanie w powiatowych konkursach muzycznych i recytatorskich;

Ø  Z klasy IIIa, Bartłomiej Klimasz, za postawę, zaangażowanie w życie placówki oraz godne jej reprezentowanie w konkursach recytatorskich i zawodach sportowych;

Ø  Z klasy IIIb, Eryk Rozmysłowski, za dobre zachowanie i godne reprezentowanie placówki w zawodach sportowych;

Ø  Z klasy IIIc, Ciepał Anna, za postępy w nauce i dobre zachowanie.

Na koniec uroczystości pani dyrektor życzyła wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 

 

Błażej Widziński

Ostatnio zmieniany: piątek, 23 czerwiec 2017 12:08
powrót na górę