Menu
Dzisiaj jest: 26 Maja 2019    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

W każdym roku szkolnym dzwonią dwa ważne dzwonki- Ukochany i Zasmucający. Ukochany- corocznie przypada na koniec czerwca. On obwieszcza zakończenie roku szkolnego dla uczniów, czyli koniec zajęć dydaktycznych, a początek utęsknionych wakacji. Zasmucający obwieszcza początek nowych zmagań edukacyjnych, gdy słychać jego brzmienie rozpoczyna się nowy rok szkolny- on zabrzmiał dziś.

                W tym roku rozpoczęcie szkolnych zajęć edukacyjnych przypadło 4 września. Właśnie dziś społeczność Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie, wraz z przylegająca do niego szkołą zainaugurowało Nowy Rok Szkolny 2017/20108. Na placu apelowym zebrała się dyrekcja ośrodka, nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego oraz odśpiewania hymnu. Następnie głos zabrała pani dyrektor Iwona Grzegorzewska. W swoim pierwszym, tegorocznym przemówieniu serdecznie i ciepło powitała wszystkich zgromadzonych na apelu, a w szczególności wychowanków. Pani dyrektor nakreśliła zmiany jakie niesie za sobą właśnie rozpoczynający się rok szkolny. W naszej szkole zostały otwarte nowe kierunki kształcenia: szkoła podstawowa, branżowa szkoła zawodowa oraz liceum ogólnokształcące. W ramach nowej organizacji polskiej oświaty, w naszej szkole wygaszeniu ulega gimnazjum.

 

                Po pani dyrektor Iwonie Grzegorzewskiej, głos zabrał wicedyrektor do spraw kształcenia pan Andrzej Bochyński. Pan dyrektor dokonał podziału klas oraz przedstawił wychowawców poszczególnych oddziałów. W tym roku w naszej szkole uczniowie uczyć się będą w klasach drugich i trzecich gimnazjum, w liceum ogólnokształcącym oraz w branżowej szkole zawodowej w zawodach: fryzjer, kurzach, stolarz i mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie szkoły zawodowej swoje praktyki odbywać będą w zakładach pracy usytuowanych w Skokach.

Błażej Widziński

 

Ostatnio zmieniany: niedziela, 30 wrzesień 2018 08:31
powrót na górę