Menu
Dzisiaj jest: 20 Września 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Sprzątanie Świata

21 września cała społeczność uczniowska wraz ze swoimi opiekunami, zaopatrzona
w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, po raz kolejny uczestniczyła w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Uczniowie wszystkich klas zmotywowani szczytnym celem, mieli wyznaczone tereny, które solidnie posprzątali –teren boiska szkolnego, lasy, teren wokół jeziora oraz pobocza dróg na trasie Antoniewo – Skoki i Antoniewo - Jagniewice. Wśród zebranych śmieci były głównie: papier, plastik, szkło i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały złożone w wyznaczonych miejscach odbioru.

Sprzątającym sprzyjała piękna i słoneczna pogoda. Dzięki aktywnej postawie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Młodzież zakończyła akcję około godziny 13.30 z poczuciem satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz środowiska.

Mam nadzieję, że udział uczniów naszej szkoły w akcji Sprzątanie Świata przyczynił się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego. Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich nie maleje, na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka śmieci lecz zmiana nawyków
w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów (wykorzystanie
opakowań ekologicznych, nabywanie rzeczy trwałych, wielokrotnego użytku), unikaniu tworzenia odpadów oraz dbałości o otaczający nasz świat.

Droga Młodzieży! Myślę, że wyrażacie nadzieję, iż Wasza praca nie pójdzie na marne. Udział w czynnej akcji niech da Wam do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko
i czystość otoczenia oraz jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań
w przyszłości.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji serdecznie dziękuję za udział i zaangażowanie.

 

 

M. Durecka

Więcej w tej kategorii: « BOGOWIE WOJNY I Bieg Podkowy »
powrót na górę