Menu
Dzisiaj jest: 18 Października 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Dzień Niepodległości- Radosne świętowanie z odrobiną zadumy

To już 99 lat minęło od dnia, kiedy nasz kraj odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli. 11 listopada jest świętem, w czasie którego w szczególny sposób przypominamy sobie o obowiązkach wobec ojczyzny, wyrażamy swoją dumę z bycia jej dziećmi.

Od 1989 roku to narodowe święto jest okazją do uroczystych obchodów również w naszej placówce. Tegoroczny montaż poetycko – muzyczny przygotowany przez panie: Sylwię Widzińską, Agnieszkę Sławińską, Lidię Hermann i Irenę Kasicę miał skłonić do refleksji nad tym, jak mądrze wykorzystać wolność, jak przeżyć godnie swoje życie w zgodzie z samym sobą oraz w poszanowaniu praw innych.

Odniesienia do wydarzeń z najnowszej historii Polski miały uświadomić wszystkim, że wolność nie jest dana raz na zawsze i wymaga właściwego jej rozumienia.

Poprzez narrację, poezję, obraz i muzykę młodzi wykonawcy montażu oddali znaczenie tego święta i zmusili do autorefleksji każdego z nas. Oby ta autorefleksja towarzyszyła nam nie tylko przy okazji święta, ale przede wszystkim w codziennym wykonywaniu swoich obowiązków.

 

I.K.

Zapraszamy również na YouTube (kliknij)

 

 

Ostatnio zmieniany: sobota, 18 listopad 2017 18:17
powrót na górę