Menu
Dzisiaj jest: 18 Października 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Udane otwarcie drugiej dekady spotkań z poezją

To już jedenasty raz spotkali się młodzi miłośnicy poezji na Turnieju Recytatorskim „Głos poezji”, którego organizatorem jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Skoki. W ostatnich w tym roku zmaganiach z poezją, 17 listopada br.,  uczestniczyli uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych, wśród których znalazły się także trzy nasze reprezentantki: Martyna Bialuk,  Sandra Czuszel i Paula Piotrowska.

Materię konkursu stanowiła poezja dwojga wielkich poetów: Wisławy Szymborskiej i Jana Twardowskiego. Oddać głębię utworów, których treść wykraczała nierzadko poza doświadczenia młodych interpretatorów, to umiejętność niełatwa. Zdziwienie nie tylko słuchaczy, ale także jurorów budził dobór wierszy. Zdziwienie przechodziło w zachwyt, kiedy młody interpretator nie tylko w sposób poprawny poradził sobie z dykcją, nie tylko znał wiersz na pamięć, ale przekonał odbiorcę, że doskonale rozumie o czym mówi.

Trudne zadanie czekało jurorów, aby wyłonić zwycięzców. Bo czy da się zmierzyć poziom zaangażowania, wrażliwość? Każdy wiersz wymaga nieco innego przekazu, a każdy odbiorca ma nieco inne wyobrażenia o najlepszej interpretacji.

Miło nam poinformować, że Paula Piotrowska „wyrecytowała” trzecie miejsce, a Martyna Bialuk została wyróżniona za swoją interpretację. Równie dojrzale zaprezentowała się także Sandra, ale jak to w konkursach bywa – wygrywają nie wszyscy, choć każdy jest zwycięzcą.

Gratulujemy Wam serdecznie i dziękujemy za chwile wzruszeń –

 

Wasze opiekunki Mirosława W. i Irena K.

powrót na górę