Menu
Dzisiaj jest: 26 Marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa

SKODA AUTOLAB

 

W dniu 11.03.2018 r. grupa VII wraz z wychowawcami wybrała się do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab w Poznaniu.

W  centrum tym można zobaczyć jak skonstruowany jest samochód. Służy do tego w połowie przecięta skoda Fabia.  Zobaczymy schowaną w zasobniku poduszkę, fragmenty silnika, to jak wykonany jest dach, etc.

W strefie technologia dowiedzieliśmy się jak działają strefy zgniotu, dlaczego i jak amortyzatory wpływają na nasze bezpieczeństwo, jak wygląda samochód z wystrzelonymi poduszkami. Do centrum ściągnięto też wrak samochodu, który przeszedł testy zderzeniowe przy prędkości 60 km/h. Widać na nim jak działają strefy zgniotu chroniące pasażerów. Podobny test, ale w mniejszej skali można przeprowadzić samemu na jednym ze stanowisk.

Mogliśmy też poznać zasady bezpiecznego i ekologicznego podróżowania dobrze zbudowaną Skodą  Karoq, Octavią oraz Fabią w  wersjach Monte Carlo.

Każdy z nas  mógł przeżyć również  symulacje dachowania. Samochód zawieszony jest na specjalnej konstrukcji, która może się obracać. Wisząc do góry nogami można się przekonać jak ważne są pasy bezpieczeństwa.

Piotr Gąsiorek

 

 

Ostatnio zmieniany: środa, 14 marzec 2018 18:22
powrót na górę