Menu
Dzisiaj jest: 26 Marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa

Poetyckie zmagania

W minioną sobotę, 10 marca br., w auli wągrowieckiego liceum ogólnokształcącego odbył się XI już Powiatowy Turniej Recytatorski „Między Wierszami”, którego organizatorem jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Wśród 43 uczestników turnieju były także cztery nasze dziewczęta: Barbara Zawistowska, Julia Górna, Wiktoria Martyna i Angelina Naczk.

Basia i Julia wystąpiły w interpretacji polskiej poezji współczesnej, a Martyna i Angelina w turnieju poezji śpiewanej. Każda z nich prezentowała się znakomicie na scenie, a ich artystyczne popisy spotkały się z uznaniem jury, co znalazło odzwierciedlenie w końcowym werdykcie. Nieczęsto zdarza się, że trzy z czterech wykonań zostają nagrodzone.

Bez fałszywej skromności, w imieniu opiekunek (pań Małgorzaty Szpendowskiej – Wylegalskiej, Mirosławy Ważniewicz i swoim własnym), informuję, że Angelina Naczk wyśpiewała II nagrodę, a Basia i Julia zajęły III miejsce w swoich kategoriach.

Cieszy każdy sukces naszych podopiecznych, ale sukces to nie tylko nagrody, to przede wszystkim wygrana z własnymi zahamowaniami i niepewnością, to radość wyczytana z Waszych twarzy i godne reprezentowanie placówki na zewnątrz.

Dziękujemy Wam za to, gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne Wasze występy.

W imieniu opiekunek

I.K.

powrót na górę