Menu
Dzisiaj jest: 26 Marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa

Międzynarodowy Dzień Awiacji i Podboju Kosmosu

12 kwietnia 1961 Jurij Gagarin  odbył w statku kosmicznym Wostok lot po orbicie satelitarnej Ziemi, dokonując jednokrotnego jej okrążenia w ciągu 1 godziny 48 minut. W tym dniu ludzkość sięgnęła przestrzeni kosmicznej.

Dla uczczenia tego wiekopomnego osiągnięcia po raz kolejny grupa VII przygotowała dla społeczności naszej placówki imprezę pt. "Międzynarodowy Dzień Awiacji i Podboju Kosmosu."

W tym roku przy fantastycznej pogodzie (wspaniale przygrzewała nam nasza dzienna gwiazda) grupy brały udział w dziesięciu konkurencjach, dzięki którym  można było poznać zasadę działania rakiety kosmicznej, tworzenia paliwa rakietowego, budowy radia i umiejętności czytania komunikatów radiowych.

Jak co roku każda z grup miała za zadanie zbudować własny model latający wyposażony w ruchome śmigło. Odnotować tutaj należy że pojazd grupy VI osiągnął odległość 18 m, model grupy I- 16,40 m. (piękny lot z poruszającym się śmigłem), grupa V-11.30 m. - Do Pracy Panie Cezary!!!

Dodatkową atrakcją był metrowej średnicy balon wypełniony helem, który posłużył do zrobienia filmu naszej okolicy z lotu ptaka.

 

Najlepszymi w zmaganiach okazali się:

Grupa  VI - pierwsze miejsce

Grupa  IX - drugie  miejsce

 Grupa  I - trzecie  miejsce 

 Serdecznie  dziękujemy  wszystkim grupom  za wzięcie udziału w naszej imprezie.

Piotr Gąsiorek

powrót na górę