Menu
Dzisiaj jest: 23 Marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław

Zabawa plenerowa „Bliżej Reymonta”

W dniu 9 maja 2018r. odbyła się w ramach projektu edukacyjnego „Bliżej Mickiewicza i Reymonta”. Zabawa plenerowa sprawdzająca wiedzę o Władysławie Reymoncie . Wszystkie grupy o godz.16 zameldowały się na starcie gotowe do rozpoczęcia zabawy. Pani Grażynka przywitała uczestników i rozdała plan zabawy. Każda z grup miała za zadanie udział w 7 stacjach takich jak:

*PUZZLE

*ŻÓŁWIA JAZDA NA ROWERZE, która polegała na pokonaniu w jak najwolniejszym tempie określoną trasę bez podpierania się w czasie jazdy nogami o podłoże.

*KANGURZE SKOKI PO TEST REYMONTOWSKI

*RZUT LOTKĄ DO CELU

*KARYKATURA REYMONTA, która rysowana była kredą na asfalcie

*PRZENOSZENIE FASOKLI, za pomocą słomki z jednego talerzyka na drugi przez 30 sek.

 

W tym dniu towarzyszyła nam przepiękna i słoneczna pogoda. Samopoczucie wszystkich uczestników było bardzo dobre, a wręcz rewelacyjne. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, każdemu zespołowi zależało na uzyskaniu jak największej ilości punktów.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła grupa VI, na drugiej pozycji uplasowała się grupa V, a tuż za nią na III miejscu grupa I.

Również zostały ocenione prace plastyczne pt. „Pejzaż Reymontowski”. Najpiękniejszy plakat wykonała Julia Górna, II miejsce zajęła Jagoda Sośnicka, III miejsce uzyskała Barbara Zawistowska, tuż za podium na IV pozycji uplasował się Sebastian Giętkowski.

 

    Serdecznie  dziękujemy naszym malarzom za kreatywność przy tworzeniu plastycznych dzieł oraz wszystkim zespołom za aktywny udział w zabawie plenerowej.

    Podziękowania składamy również p.Irenie Kasicy za przygotowanie prezentacji multimedialnej z życia i twórczości Władysława Reymonta.

 

 

 

Obserwator imprezy: Martyna Bialuk gr. II 

powrót na górę