Menu
Dzisiaj jest: 23 Marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław

„Przygoda z Reymontem”

Dnia 13 maja 2018r., grupa wychowanków naszego ośrodka z opiekunami P. Grażynką i P. Cezarym uczestniczyła w Międzywojewódzkim Pieszym Rajdzie Reymontowskim  I Etapu Współzawodnictwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Celem tego spotkania było przypomnienie pobytu Reymonta w Kołaczkowie, uczczenie 151 rocznicy urodzin pisarza, poznanie zabytków i historii regionów oraz nawiązywanie nowych kontaktów i znajomości. Jednocześnie rajd ten zamykał drugi etap projektu edukacyjnego ,,Bliżej Mickiewicza i Reymonta.'', którego organizatorem jest grupa II.

Start rajdu odbył  się o godz. 9.00 z miejscowości  Pyzdry. Tam od razu skierowaliśy się do Muzeum  Regionalnego Ziemi Pyzdrskiej.  Po zwiedzeniu ekspozycji muzeum poświęconej dziejom Pyzdr i okolic,  przedstawiciele 18 drużyn rozwiązywali  test  „Życie i twórczość Wł. Reymonta”. Następnie wyruszyliśmy w trasę do Kołaczkowa, która  miała dystans aż 12 kilometrów. W drodze  do Kołaczkowa uczestnicy pieszej wędrówki brali udział w różnych konkurencjach nie tylko sportowych, ale też zręcznościowych.  Zmagali się m.in. z torem przeszkód, rzutem kośćmi, strzelaniem z wiatrówki i rzutem lotką do celu. W poszczególnych konkurencjach najlepiej poradzili sobie:

 

*NA TORZE PRZESZKÓD: II miejsce:

-H. Sawicki

-M. Gmerek

- P. Gwitt

 

*W STRZELANIU Z WIATRÓWKI:

 I miejsce: -M. Gmerek

*RZUT LOTKĄ:

I miejsce: -H. Sawicki

III miejsce:-M. Łuczyk

 

*W RZUCIE KOŚĆMI:

 IV miejsce: -O. Gładykowska

II miejsce:-J. Mazurek

 

W konkursie na pracę plastyczną wielkim talentem artystycznym wykazały się:

* ,,PEJZAŻ REYMONTOWSKI”

 II miejsce: -J. Górna

IV miejsce:  -J. Sośnicka

     

W klasyfikacji drużynowej jeden z naszych zespołów zajął II miejsce i otrzymał pamiątkowy puchar. Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach udaliśmy się na poczęstunek ,tradycyjną kołaczkowską oranżadę i kiełbaskę. Wszyscy bawiliśmy się rewelacyjnie, na pewno miło będziemy wspominać ten dzień.

Uwaga z ostatniej chwili !!!!!

Wiemy już , że powiat wągrowiecki, który mieliśmy zaszczyt reprezentować zajął II miejsce. O klasyfikacji powiatów stanowiła suma punktów uzyskanych przez dwie najlepsze drużyny z powiatu. Bardzo się cieszymy z odniesionego sukcesu.

 

piechur    Wiktoria Halczyn gr.II

powrót na górę