Menu
Dzisiaj jest: 14 Sierpnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Dzień Sportu

W dniu 1 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego. Od godziny 9:00 do 13:00 młodzież naszego ośrodka rywalizowała w sześciu konkurencjach sportowych: biegu na 100 metrów, biegu na 400 metrów, skoku wzwyż, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz rzucie piłeczką palantową. Zawody odgrywały się w trzech grupach: dziewcząt, chłopców starszych i chłopców młodszych. Do zdobycia za pierwsze miejsce była pamiątkowa statuetka, a trzy pierwsze osoby otrzymywały dyplomy. Walczono również o miano najwszechstronniejszego sportowca zdobywając punkty: za I miejsce 5 punktów, za II miejsce 4 punkty, za III miejsce 3 punkty, za IV miejsce 2 punkty i za V miejsce 1 punkt. Startując w wielu konkurencjach była większa możliwość zdobycia dużej ilości punktów i wywalczenia okazałej statuetki najlepszego sportowca. W poszczególnych konkurencjach sportowych najwięcej zwycięstw osiągnęli wśród chłopców starszych: Dawid Maślak, który zwyciężył w biegu na 100m i na 400 metrów, w skoku w dal; wśród chłopców młodszych Sebastian Chrapan, który zajął I miejsce w rzucie piłeczką palantową i skoku w dal, a wśród dziewcząt Karolina Chamera, która zwyciężyła w rzucie piłeczką palantową, skoku w dal i pchnięciu kulą. W klasyfikacji generalnej Dawid Maślak zdobył 26 punkty, Sebastian Chrapan i Karolina Chamera po 22 punkty. Pogoda dopisywała, było bardzo upalnie, a to również poprawiało humor uczestnikom święta.

Ostatnio zmieniany: wtorek, 05 czerwiec 2018 07:18