Menu
Dzisiaj jest: 27 Lutego 2020    |    Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Biwak

 

W miniony weekend wychowankowie Grupy VII wraz z wychowawcami p. Izą Grzechowiak i p. Michałem Matusiakiem wybrali się na biwak, połączony z warsztatami kajakowymi w Kozielsku nad jeziorem Stępuchowskim.

Po dojechaniu na miejsce, czym prędzej zabraliśmy się za przygotowanie kajaków udostępnionym nam przez p. Jacka Maćkowskiego (z  KTG im. Klimka Bachledy w Kcyni) i po krótkiej, acz dokładnej odprawie obejrzeliśmy od strony wody okolice Kozielska i Stępuchowa. Na zakończenie pierwszego dnia kajakowania, przypomnieliśmy sobie techniki ratunkowe stosowanie w tej dyscyplinie sportu.

Kolejnym wyzwaniem pierwszego dnia było rozłożenie obozowiska, które wbrew pozorom nie było takie proste. Na szczęście z drobną pomocą dorosłych, wszyscy sprawnie rozłożyli swoje namioty i po długiej zabawie przy ognisku zmęczeni, ale zadowoleni poszli spać.

Kolejny dzień rozpoczął się dla Nas szybkim śniadaniem i znów znaleźliśmy się na wodzie. Tym razem, po opłynięciu większej części jeziora, przeprowadziliśmy „desant” w Stępuchowie, gdzie zapoznaliśmy się z historią pięknego, lecz nieco zaniedbanego pałacu Moszczeńskich.

Po powrocie z kajaków, zabraliśmy się za przygotowanie obiadu i powoli zaczęliśmy zwijać Nasze obozowisko. Wszyscy zadowoleni, postanowiliśmy, że powtórzymy podobną eskapadę w przyszłym roku!

 

Ostatnio zmieniany: czwartek, 14 czerwiec 2018 10:20
powrót na górę