Menu
Dzisiaj jest: 16 Stycznia 2021    |    Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

                W każdym roku szkolnym dzwonią dwa ważne dzwonki- Ukochany i Zasmucający. Ukochany- corocznie przypada na koniec czerwca. On obwieszcza zakończenie roku szkolnego dla uczniów, czyli koniec zajęć dydaktycznych, a początek utęsknionych wakacji. Zasmucający obwieszcza początek nowych zmagań edukacyjnych, gdy słychać jego brzmienie rozpoczyna się nowy rok szkolny- on zabrzmiał dziś.

                W tym roku rozpoczęcie szkolnych zajęć edukacyjnych przypadło 3 września. Właśnie dziś społeczność Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie, wraz z przylegająca do niego szkołą zainaugurowało Nowy Rok Szkolny 2018/20109. Na placu apelowym zebrała się dyrekcja ośrodka, nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego oraz odśpiewania hymnu. Następnie głos zabrała pani dyrektor Iwona Grzegorzewska. W swoim pierwszym, tegorocznym przemówieniu serdecznie i ciepło powitała wszystkich zgromadzonych na apelu, a w szczególności wychowanków. Pani dyrektor nakreśliła zmiany jakie niesie za sobą właśnie rozpoczynający się rok szkolny.

                Po pani dyrektor Iwonie Grzegorzewskiej, głos zabrał wicedyrektor do spraw kształcenia pan Andrzej Bochyński. Pan dyrektor dokonał podziału klas oraz przedstawił wychowawców poszczególnych oddziałów. W tym roku w naszej szkole uczniowie uczyć się będą w klasach ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum, w liceum ogólnokształcącym oraz w branżowej szkole zawodowej. Uczniowie szkoły zawodowej swoje praktyki odbywać będą w zakładach pracy usytuowanych w Skokach.

 

Błażej Widziński

powrót na górę