Menu
Dzisiaj jest: 14 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Stella, Bonawentura, Marcelin

Ferie z książką

 

W czasie ferii dzieci się nudzą...To powiedzenie znane jest wszystkim, nam jednak jest ono obce, ponieważ czas ferii, był dla nas bardzo interesujący i pełen niespodzianek, jakie przygotowali nasi przełożeni. Jedną z nich była zorganizowana przez panią Patrycję Kaźmierczak akcja pt; Ferie z biblioteką. Przez 5 dni mogliśmy uczestniczyć w interesujących zajęciach i rozwijać różnorodne zainteresowania. Tak relację z naszych spotkań opisują pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Wągrowcu:

21.01.2019 w pierwszym dniu organizowanych przez naszą bibliotekę „Ferii z Książką” uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Antoniewa wysłuchali opowiadania pt. ”Do wolnej Polski – historia Ignacego Wegnera” wykorzystującego teatr ilustracji Kamishibai. Następnie (pomimo dużego mrozu) uczniowie przez dwie godziny uczestniczyli w grze terenowej pt. „Śladami wągrowieckich powstańców wielkopolskich” . Po ostatnim etapie w kawiarni „RejaNo1” czekała na uczniów kawa i gorąca czekolada. Musimy się też pochwalić – pracownicy naszej biblioteki są autorami opowiadania jak i gry terenowej.

 

22.01.2019 w drugim dniu organizowanych przez naszą bibliotekę „Ferii z Książką” uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Antoniewa uczestniczyli w warsztatach plastycznych pn. „Inicjały z poezją w tle – Kazimiery Iłłakowiczówny i innych poetów wiersze o miłości”

 

23.01.2019 w trzecim dniu organizowanych przez naszą bibliotekę „Ferii z Książką” uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Antoniewa uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. „Królewska gra, czyli szachy” Cele zajęć: – poznanie legendy oraz historii gry w szachy – przyswojenie zasad gry, poznanie nazw poszczególnych figur szachowych, ruchów bierek – rozwijanie logicznego myślenia poprzez stosowanie rozwiązań strategiczno-taktycznych – ćwiczenie pamięci i uwagi – kształtowanie postawy uczciwego współzawodnictwa – wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie, wychowawcy oraz nasza biblioteka serdecznie dziękują Panu Grzegorzowi Górskiemu za profesjonalne poprowadzenie zajęć.

 

24.01.2019 w czwartym dniu organizowanych przez naszą bibliotekę „Ferii z Książką” uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Antoniewa uczestniczyli w zajęciach plastycznych pt. „I Ty to potrafisz”. Cele zajęć: poszerzenie wiedzy o Leonie Prauzińskim – malarzu i powstańcu wielkopolskim, zaznajomienie z malarstwem figuratywnym i abstrakcyjnym oraz kołem barw, rozwijanie wrażliwości estetycznych i kreatywności uczniów, rozbudzanie uczuć patriotycznych młodzieży, kształcenie umiejętności współdziałania. Uczniowie, wychowawcy oraz nasza biblioteka serdecznie dziękują Pani Mirosławie Rochewicz za profesjonalne poprowadzenie zajęć.

 

25.01.2019 w piątym dniu organizowanych przez naszą bibliotekę „Ferii z Książką” uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Antoniewa uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. „Book folding, czyli drugie życie starych książek” , oraz w warsztatach z kaligrafii pt. „Kaligrafia w Starej Klasie”.

 

Dziękujemy za miłe spotkania pełne wzruszeń, sympatycznej atmosfery i niekończącej się górze.

 

Ostatnio zmieniany: środa, 30 styczeń 2019 19:28
Więcej w tej kategorii: « Ferie- kręgle MOWa Serca »
powrót na górę