Menu
Dzisiaj jest: 14 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Stella, Bonawentura, Marcelin

Lekcja historii w Malborku

12 kwietnia 2019r część wychowanków zmagała się z kolejną częścią egzaminu gimnazjalnego, ale ich koledzy i koleżanki wraz z opiekunami wybrali się na ciekawą wycieczkę do

Malborka - Myślęcinka.  Pierwsza część wycieczki zakładała zwiedzanie zamku w Malborku. Ten z uczestników wycieczki który nie był w Malborku nie wiedział co zobaczy na miejscu. Po przyjeździe na miejsce widok całego obiektu zamkowego przerósł nasze oczekiwania. Widok ten zaparł nam dech w piersiach. Zamek ten jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Poznaliśmy jego historie dzięki naszej pani przewodnik. Cały obiekt mieści się na 20 hektarowej powierzchni i należny do niego Zamek Wysoki z kościołem Najświętszej Marii Panny i z kaplicą grobową św. Anny, Zamek Średni z Wielką Komturią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim i Zimowym oraz Zamek Niski (Przedzamcze) z kaplicą św. Wawrzyńca i szeregiem zabudowań gospodarczych. Wyprawa do malborskiej warowni okazała się wspaniałą i niepowtarzalną lekcją historii, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę, a nawet spotkać ducha rycerza!

Po odpoczynku przy smacznym obiadku udaliśmy się w kierunku Myślęcinka aby zwiedzić tam ogród zoologiczny. Urzekły nas tam egzotyczne gatunki zwierząt ich zachowanie, oraz  sposób życia. Była to ciekawa alternatywa dla spędzania czasu wolnego podczas egzaminów gimnazjalnych. 

powrót na górę