Menu
Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2021    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Razem możemy więcej!

 

W tym roku już po raz 27 odbyła się akcja „ Sprzątanie Świata – Polska”, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska wywodzącego się z Australii. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska – Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Nasza Szkoła, jak co roku, dołączyła się do akcji i 18 września przeprowadziła wspólną lekcję poszanowania środowiska. Jej celem było inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami, wyposażeni w worki

i rękawiczki sprzątali pobliskie lasy, pobocza dróg na trasie Antoniewo – Skoki oraz teren wokół jeziora. Część młodzieży porządkowała teren boiska szkolnego. Akcja przebiegła sprawnie. Mam nadzieję, że udział w akcji przyczynił się do wzrostu świadomości ekologicznej całej naszej społeczności.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom oraz ich opiekunom za aktywne uczestnictwo w akcji. Uczniowie: Monika, Kinga, Wiktoria, Krystian, Piotr oraz Kacper zasługują na szczególne podziękowania za wspaniałą postawę i sumienne zaangażowanie. Uczniowie Ci zostali nagrodzeni niespodzianką w postaci czekolady.

 Serdecznie dziękuję Nadleśnictwu Durowo za przekazanie potrzebnych nam worków

i rękawic.

 Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać! Zapraszam do udziału w kolejnych działaniach ekologicznych.

 

 

 

Marzena Durecka

 

powrót na górę