Menu
Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel
bwidzinski

bwidzinski

Ojczyźnie wierszem i piosenką

 

Jak co roku jesienią, skocka biblioteka zaprosiła młodych miłośników poezji do udziału w XII Turnieju Recytatorskim „Głos poezji”, który miał miejsce 16 listopada br. W spotkaniach tych nasza placówka bierze udział od pierwszej edycji. Nie inaczej było i w tym roku. Trzy nasze reprezentantki: Brzozowska, Pamela Iwaniuk i Wiktoria Marten zmierzyły się z wierszami „pełnymi Ojczyzny”, przedstawiając własną interpretację utworów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Mariana Hemara i Jonasza Kofty. Włożyły w to wiele serca i pracy, pokonując własną nieśmiałość i tremę , za co należą im się gratulacje i podziękowania. Stanęły do szlachetnej rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych szkół, wśród których były osoby biorące wcześniej udział w podobnych przedsięwzięciach. I choć naszym dziewczętom nie udało się znaleźć w gronie laureatów, to i tak ich występy należy uznać za bardzo udane.

To poetyckie wydarzenie uświetnił koncert „100 lat wolności w piosence” w wykonaniu Katarzyny Fornal i Mateusza Dońca.

Wierzymy, że wieczór ten na długo pozostanie w pamięci naszych dziewczyn i ich opiekunki Pani Mirosławy Ważniewicz.

I.K

 

Zdjęcia: Kinga Lubawa, właściciel: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach

„Kurtyna 2018”

Kurtyna w górę czyli jubileuszowa XX edycji Powiatowych Konfrontacji Małych Form Teatralnych „Kurtyna 2018”

W piątek 16 listopada w sali kina w Wągrowcu odbyła się jubileuszowa, XX edycja Powiatowych Konfrontacji Małych Form Teatralnych „Kurtyna 2018”, zorganizowana przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

Prezentowało się na niej 12 młodzieżowych grup teatralnych ze szkół i placówek działających na terenie powiatu wągrowieckiego. Wśród nich była także antoniewska grupa teatralna „Oblicza” prowadzona przez panie: Lidię Wróbel i Magdalenę Wawrzyniak.

Nasze dziewczęta, czyli: Natalia Montewka, Zuzanna Szudra, Patrycja Zauter, Barbara Zawistowska i przedstawiły spektakl „Julia” oparty na tekstach Haliny Poświatowskiej. Obsługę techniczną zapewniła Jagoda Sośnicka.

Za swój spektakl nasze aktorki otrzymały wyróżnienie w swojej kategorii.

Gratulujemy Opiekunkom i Dziewczętom! Życzymy kolejnych udanych występów i radości z tego, co robicie.

I.K.

Świąteczne kartki dobroczynne!

Samorząd Wychowanków wziął udział w kampanii charytatywnej, która polegała na sprzedaniu kartek świątecznych przesłanych do ośrodka. Otrzymane że sprzedaży pieniądze należy odesłać na konto stowarzyszenia, które dochód przekaże na niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym. Nie ma na świecie piękniejszego uczucia niż to, które  występuje chwilę po tym, jak zrobimy bezinteresownie  coś dobrego.  Poczuliśmy to! Sprzedaliśmy wszystkie kartki. Kolejny raz jestem  z was dumna! Z pozdrowieniami opiekun samorządu.

Pracowite Mróweczki

Pracowite Mróweczki z Jedyneczki. Dziewczyny z grupy pierwszej wykonały dekoracje na przedstawienie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu.  Dekoracje te pokazane zostaną na Kurtynie podczas przeglądu form teatralnych w dniu 16 listopada w MDK w Wągrowcu.  Dziewczęta były bardzo zaangażowane w pracę.  Z całego serca dziękuję za pomoc.

Opiekun Samorządu