Menu
Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2018    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm
bwidzinski

bwidzinski

Serce wezbrane z miłości musi żyć

 

W niedzielę 17.06.2018r. Angela, Julia, Basia i Patrycja pod opieką Lidii Wróbel i Magdaleny Wawrzyniak wystawiły przedstawienie na zakończenie roku szkolnego

. Spektakl opowiadał o różnych rodzajach miłości i zakochanych kobietach. Dziewczęta zagrały w sposób brawurowy wczuwając się w swoje role. Zachwyciło nas porywające aktorstwo zrozpaczonej Julki, kokieteryjnej Angeli, samotnej Basi i tęskniącej Patrycji. W trakcie trzydziestominutowego widowiska pojawia się wiele  okazji do refleksji. Gdzie leży granica między miłością a samotnością. Odpowiedzi na te pytania nie udzielą bohaterki, ale pomogą publiczności samodzielnie je odnaleźć. Wszystkie dziewczęta wcielają się w jedną postać, Julię i mówią jedno najważniejsza w życiu jest miłość. Bez niej człowiek nie ma po co żyć. Przedstawienie zostało przyjęte pozytywnie i nagrodzone gromkimi brawami.

Podsumowanie konkursu filmowego

 

W dniu 18.06.2018 r. w naszym ośrodku odbyło się podsumowanie konkursu filmowego, który organizowała Patrycja Kaźmierczak , a który to nosił nazwę „Po drugiej stronie życia”. Stanowił on nie lada wyzwanie. Ale jak zwykle nie zawiedliście. To dzięki pracy podopiecznych mogliśmy przeżyć wiele wrażeń. Nagrane filmy przekazałam do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, gdzie wzięły udział w  IV edycji powiatowego konkursu filmowego „Wolny od uzależnień”.

Do konkursu przesłanych zostało łącznie 14 filmów z 5 szkół, w realizację zaangażowanych było ponad 30 uczniów. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Zwyciężył film "Julia" dziewcząt z grupy VIII. III miejsce zajął film  "Metamorfoza" dziewcząt z grupy II. Dziewczęta otrzymały wspaniałe nagrody.

Czytaj i baw się czyli całoroczna przygoda z Biblioteką

W środę tj. 13 czerwca wychowankowie grupy VII wraz z wychowawcami udali się na ostatnią wizytę w tym roku szkolnym do Biblioteki Powiatowej w Wągrowcu. Chłopcy przez cały rok uczęszczali na zajęcia w których mieli możliwość rozwijać czytelnictwo, wypożyczać książki o różnorodnej tematyce, wzbogacać słownictwo oraz zdobywać wiedzę z wielu interesujących dziedzin życia. Od samego początku chłopcy byli zafascynowani wizytami w Bibliotece - aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Renatę Wójcik i z zaciekawieniem sięgali po nowe pozycje książkowe:-). Mimo faktu, że była to nasza ostatnia wizyta w tym semestrze nie jesteśmy ogarnięci smutkiem, gdyż wiemy, że we wrześniu znowu się spotkamy - będziemy czytać , zdobywać wiedzę, śmiać się. Nasza przygoda rozpocznie się na nowo. Do zobaczenia:-)))

 

         Izabela Grzechowiak

Biwak

 

W miniony weekend wychowankowie Grupy VII wraz z wychowawcami p. Izą Grzechowiak i p. Michałem Matusiakiem wybrali się na biwak, połączony z warsztatami kajakowymi w Kozielsku nad jeziorem Stępuchowskim.

Po dojechaniu na miejsce, czym prędzej zabraliśmy się za przygotowanie kajaków udostępnionym nam przez p. Jacka Maćkowskiego (z  KTG im. Klimka Bachledy w Kcyni) i po krótkiej, acz dokładnej odprawie obejrzeliśmy od strony wody okolice Kozielska i Stępuchowa. Na zakończenie pierwszego dnia kajakowania, przypomnieliśmy sobie techniki ratunkowe stosowanie w tej dyscyplinie sportu.

Kolejnym wyzwaniem pierwszego dnia było rozłożenie obozowiska, które wbrew pozorom nie było takie proste. Na szczęście z drobną pomocą dorosłych, wszyscy sprawnie rozłożyli swoje namioty i po długiej zabawie przy ognisku zmęczeni, ale zadowoleni poszli spać.

Kolejny dzień rozpoczął się dla Nas szybkim śniadaniem i znów znaleźliśmy się na wodzie. Tym razem, po opłynięciu większej części jeziora, przeprowadziliśmy „desant” w Stępuchowie, gdzie zapoznaliśmy się z historią pięknego, lecz nieco zaniedbanego pałacu Moszczeńskich.

Po powrocie z kajaków, zabraliśmy się za przygotowanie obiadu i powoli zaczęliśmy zwijać Nasze obozowisko. Wszyscy zadowoleni, postanowiliśmy, że powtórzymy podobną eskapadę w przyszłym roku!