Menu
Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2021    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz
mowadmin

mowadmin

Wierni do końca. Koleje losów żołnierskich 1918 – 1921 zapisane w kamieniu

 

                My też zaznaczyliśmy swój udział w konkursie Wojewody Wielkopolskiego

„Wierni do końca. Koleje losów żołnierskich 1918 – 1921 zapisane w kamieniu” . Uczniowie z liceum ogólnokształcącego : Kinga Piątek, Julia Kucińska , Stanisław Marcinkiewicz i Artur Narożniak wzięli udział w przygotowaniu pracy na konkurs .

Pierwszym etapem pracy był wyjazd w teren w ramach przygotowania materiałów, uczniowie odwiedzili m.in. cmentarz w Skokach i Popowie Kościelnym, gdzie szukali na cmentarzach grobów powstańców wielkopolskich.

Po zebraniu całości dokumentacji z pomocą Pań Danuty Muszyńskiej i Sylwii Widzińskiej rozpoczęliśmy opracowanie materiałów, tutaj prym wiódł Artur Narożniak, nasza „złota komputerowa rączka”.

Praca została zakończona i już wysłana, a teraz trzymajcie kciuki za Nas. Pamiętajcie, że reprezentujemy nie tylko siebie ale również Was!!!

 

Konkurs wiedzy o prawie

 

            My zawsze jesteśmy chętni do różnych konkursów, wtedy możemy sprawdzić stan swojej wiedzy i porównać z uczniami z innych szkół. Kiedy zostało ogłoszone, iż odbędzie się konkurs wiedzy o prawie to oczywiście do niego przystąpiliśmy.

            W dniu 9 listopada 2020 roku trzynaścioro uczniów z Naszej szkoły, z głowami pełnymi wiedzy przystąpiło do konkursu (3 osoby ze szkoła podstawowej, 10 osób z liceum).

Pytania były zamknięte, więc zawsze można zrobić wyliczankę ; -) Oczywiście my wszystko wiedzieliśmy. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki. Trzymajcie kciuki !!!

 

Sprzątanie grobów

 

Listopad to miesiąc, w którym wspominamy nie tylko naszych zmarłych krewnych ale również osoby, którym zawdzięczamy Naszą wolność. W ramach zajęć kółka historycznego odwiedziliśmy cmentarze w Skokach i Raczkowie. Porządkowaliśmy groby jeńców, którzy byli więźniami obozu w Antoniewie i grób wicedyrektora Ośrodka – Alfonsa Sarneckiego.

                Na mogiłach zapaliliśmy symboliczną świeczkę i złożyliśmy wiązanki.

PAMIĘTAMY !

Razem możemy więcej!

 

W tym roku już po raz 27 odbyła się akcja „ Sprzątanie Świata – Polska”, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska wywodzącego się z Australii. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska – Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Nasza Szkoła, jak co roku, dołączyła się do akcji i 18 września przeprowadziła wspólną lekcję poszanowania środowiska. Jej celem było inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami, wyposażeni w worki

i rękawiczki sprzątali pobliskie lasy, pobocza dróg na trasie Antoniewo – Skoki oraz teren wokół jeziora. Część młodzieży porządkowała teren boiska szkolnego. Akcja przebiegła sprawnie. Mam nadzieję, że udział w akcji przyczynił się do wzrostu świadomości ekologicznej całej naszej społeczności.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom oraz ich opiekunom za aktywne uczestnictwo w akcji. Uczniowie: Monika, Kinga, Wiktoria, Krystian, Piotr oraz Kacper zasługują na szczególne podziękowania za wspaniałą postawę i sumienne zaangażowanie. Uczniowie Ci zostali nagrodzeni niespodzianką w postaci czekolady.

 Serdecznie dziękuję Nadleśnictwu Durowo za przekazanie potrzebnych nam worków

i rękawic.

 Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać! Zapraszam do udziału w kolejnych działaniach ekologicznych.

 

 

 

Marzena Durecka