Menu
Dzisiaj jest: 22 Sierpnia 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz
mowadmin

mowadmin

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

W środowy poranek 19 czerwca zabrzmiał najważniejszy dzwonek w tym roku szkolny- ostatni dzwonek. To właśnie w dniu dzisiejszym w całej Polsce oraz w murach naszego ośrodka nastąpiło Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019. Społeczność ośrodka w osobach wychowanków, nauczycieli, wychowawców oraz dyrekcji spotkała się na placu apelowym. Tam wprowadzono Poczet Sztandarowy, po czym z dumą wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Następnie pan dyrektor Andrzej Bochyński pogratulował i wręczył dyplomy tym uczniom, którzy swoją ciężką pracą uzyskali najlepsze wyniki w nauce oraz w szczególny sposób zaangażowali się w tworzenie pozytywnego klimatu placówki. Najlepsi uczniowie otrzymali również stypendia naukowe i sportowe.

W tym roku szkolnym swoją działalność po 20 latach kończy gimnazjum. Z naszej szkoły żegnaliśmy dwie klasy tegorocznych absolwentów gimnazjum. Również w tym roku, pierwszy raz mury naszej szkoły opuścili absolwenci klasy ósmej. Aby symboli nie było za mało, to również dziś po wielu latach pierwszy rocznik ukończył Branżową Szkołę I Stopnia. Tym samym czworo uczniów ukończyło dwuletnią szkołę przygotowującą do pracy zawodowej.

Dzisiejszy dzień to czas rozstań. Wielu uczniów spędza ostatnie chwile w murach placówki. Miejmy nadzieję, że czas spędzony na uczeniu postaw życiowych nie pójdzie na marne. Z murami szkoły rozstawać się będą również nauczyciele. Pani Justyna Bartol Baszczyńska odchodzi do Gołańczy, gdzie będzie piastować funkcję dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz pani Aleksandra Rucińska, która również zmienia horyzonty zawodowe.

Na sam koniec należy wszystkim życzyć udanych i oczywiście bezpiecznych wakacji!

 

Błażej Widziński

Siódemka na spływie kajakowym i kampingu

W ostatnich dniach roku szkolnego, wychowankowie grupy VII nie mogli narzekać na nudę. Tydzień temu wybrali się do Wąsoszek, gdzie dowiedzieli się na czym polega utrzymanie porządku na kampingu, ponieważ pomagali w codziennych pracach porządkowych takich jak mycie kajaków czy koszenie trawy. Natomiast po wykonaniu wszystkich prac spędziliśmy czas na miłym ognisku.

                Praca ta jednak nie była do końca bezinteresowna. Po kilku dniach, właściciel owego kampingu, pan Piotr Król zorganizował dla nas spływ kajakowy, urokliwie meandrującą w Krajence rzeką Głomią. Chłopcy z większą lub mniejsza gracja radzili sobie z często zakręcającą rzeczką. Po prawie trzech godzinach dobiliśmy do przystani i zorganizowaliśmy ognisko z pysznymi kiełbaskami i do wieczora milo spędzaliśmy czas, korzystając z pięknej pogody.

Wieczorem zapakowaliśmy się do samochodów i ruszyliśmy w długą drogę powrotną, aby na kilka ostatnich dni rok szkolnego wrócić do Antoniewa.

„ Czytaj, śmiej się, zdobywaj wiedzę czyli całoroczne zajęcia w Bibliotece Powiatowej w Wągrowcu”

W roku szkolnym 2018/2019 wychowankowie gr VII wraz z wychowawcami aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Renatę Wójcik  w Bibliotece Powiatowej w Wągrowcu. Chłopcy mieli możliwość rozwijać czytelnictwo, wypożyczać książki o różnorodnej tematyce, wzbogacać słownictwo, oraz zdobywać wiedzę z wielu interesujących dziedzin życia. Do tego rocznego programu należały takie tematy jak:

- Biblioteka to brzmi dumnie – zajęcia wprowadzające, zapoznanie się z księgozbiorem

- „ Tak żyliśmy” 1952 – 1989 – wystawa i prelekcja

- „ Muzyczna Bitwa” – spotkanie poświęcone poezji Jolanty Nowak – Węklarowej i poezją śpiewaną kontra współczesna poezja w rapie

- Zakodowania w Bibliotece -  kodowanie w Bibliotece

- Planeta dobrych myśli – pozytywne myślenie, wystawa z okazji 30 rocznicy częściowo wolnych wyborów 1989r, wakacyjne piosenki

            Nasi wychowankowie od samego początku z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w każdych zajęciach i sięgali po nowe pozycje książkowe. Ich zachowanie i zapał do pracy był zawsze na poziomie wzorowym, za, co serdecznie dziękujemyJW przyszłym roku zamierzamy kontynuować naszą współpracę z Biblioteką, więc do zobaczeniaJ

 

Izabela Grzechowiak

 

„Nasz pomysł na ochronę środowiska”

Dziewczęta z klasy III c gimnazjum: Daria Sobierajska, Aleksandra Mróz i Pamela Iwaniuk pod opieką pani Marzeny Dureckiej przystąpiły do konkursu „ Nasz pomysł na ochronę środowiska”.
 IV edycja tego konkursu dotyczyła tematu „Nasz wpływ na zmiany klimatyczne”.

Organizatorem konkursu był Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Celem konkursu była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej młodzieży poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i w otaczającym nas świecie. Wymagania konkursowe obejmowały sporządzenie listu do sąsiada z ilustracją lub komiksu edukacyjnego. Młodzież zdecydowała się na przygotowanie listu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło dnia 7 maja na uroczystej Gali, na którą dziewczęta wraz z opiekunem i panem dyrektorem Maciejem Dureckim zostały zaproszone. Podczas Gali nasze wspaniałe uczennice zostały uhonorowane III wyróżnieniem, otrzymały dyplomy i piękne nagrody rzeczowe. Ponadto szkoła otrzymała symboliczne drzewko  
i podziękowanie. Nagrody wręczał członek zarządu województwa wielkopolskiego, osoba z wielkim uśmiechem na ustach, pan Jacek Bogusławski. Po wręczeniu nagród odbyła się krótka część artystyczna i poczęstunek. Drzewko wraz z podziękowaniem zostało przekazane na ręce dyrektora placówki pana Andrzeja Bochyńskiego, po czym nastąpiło posadzenie otrzymanego podarunku.

Bardzo serdecznie gratuluję nagrodzonym i życzę dalszych sukcesów w realizacji podejmowanych wyzwań.

Marzena Durecka