Menu
Dzisiaj jest: 16 Października 2019    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
mowadmin

mowadmin

XXXVIII Rajd Mickiewiczowski

Wrzesień w naszym ośrodku to nie tylko powroty z wakacji i rozpoczęcie nowego roku szkolnego, ale także przygotowania do wyjazdu na „Rajd Mickiewiczowskim Szlakiem” organizowany przez LZS, który co roku odbywa się na trasie Oborniki- Objezierze. Chcąc się odpowiednio przygotować do rajdu, dziewczęta z gr. II  wraz  z wychowawczyniami przeprowadziły w ramach projektu edukacyjnego szereg działań dla społeczności ośrodka. W pierwszym etapie pomogła nam bardzo p. Irena Kasica, która przygotowała i przeprowadziła w sali multimedialnej dla każdej z grup zajęcia dotyczące życia i twórczości A. Mickiewicza. Wyposażeni w wiedzę wychowankowie, 26.09.2019r. uczestniczyli w zorganizowanym na terenie naszej placówki „Plenerowym Quizie Mickiewiczowskim”. Oprócz wiedzy teoretycznej o naszym Wieszczu można się tutaj było wykazać sprawnością fizyczną, a także... zdolnościami aktorskimi. W klasyfikacji grupowej I miejsce zajęła grupa I i VIII, II miejsce wywalczyła gr.VI, III miejsce zdobyła gr. V.

Przygotowania do rajdu to także możliwość wykazania się zdolnościami manualnymi. Ogłoszono konkurs plastyczny, którego tematem byli „Bohaterowie utworów A. Mickiewicza”. Z tym zadaniem najlepiej poradzili sobie: Kamil Wagner miejsce I, Ola Tuchanowska miejsce II i Wiktoria Marten miejsce III. Nagrodzone prace reprezentowały nasz ośrodek podczas rajdu w Obornikach. Nadeszła sobota 28.09.2019r. i wyczekiwany dzień wyjazdu. Pomimo wczesnej pobudki i szarugi za oknem pojechaliśmy autokarem do Obornik, a stamtąd już 12 km wyprawa do Objezierza. Kiedy dotarliśmy po długim spacerze na miejsce, czekały już na nas konkurencje przygotowane przez organizatorów. Tu należy wymienić Marka Modlińskiego z gr.VI, który zajął I miejsce w żonglerce, natomiast dziewczęta- Kinga Skrzypiec, Ola Pfajfer i Paulina Kośmicka zdobyły wyróżnienie za zaśpiewanie piosenki. W dobrych humorach, zanim spadł popołudniowy deszcz wróciliśmy do Antoniewa.

Grupa II

„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”

 

Od dawien dawna w trzeci weekend września cała Polska uczestniczy w akcji
„Sprzątanie Świata”. W naszej placówce akcja pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy” została przeprowadzona w piątek 20 września. W tym roku współorganizatorem akcji było Nadleśnictwo Durowo. Nad przebiegiem i organizacją przedsięwzięcia
w Antoniewie czuwała pani Marzena Durecka.

Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa. Dobrze przygotowani, tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój oraz pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, uczniowie naszej placówki wraz z opiekunami zbierali wszystko to, co zostało znalezione w pobliskich lasach, wzdłuż poboczy na trasach Antoniewo – Skoki
i Antoniewo – Glinno oraz na terenach wokół jeziora. Część młodzieży porządkowała teren boiska szkolnego.

Serdecznie dziękuję Nadleśnictwu Durowo za przekazanie potrzebnych nam worków
i rękawic oraz smacznego posiłku. Dziękuję panu Joachimowi, który osobiście towarzyszył jednej z grup w wędrówce po lasach i zmierzył się wraz z nią z wyznaczonym zadaniem.

Akcja przebiegła sprawnie, a efekty pracy były zadowalające. Mam nadzieję, że udział w akcji przyczynił się do wzrostu świadomości ekologicznej całej naszej społeczności oraz do poprawy stanu czystości terenów objętych sprzątaniem.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom oraz ich opiekunom – nauczycielom
 i wychowawcom za aktywne zaangażowanie i zapraszam do udziału w kolejnych działaniach ekologicznych. Szczególne podziękowania kieruję do młodych ekologów: Ewy Daniluk, Pauliny Kośnickiej, Kingi Piątek, Mateusza Brzezińskiego, Krystiana Nicikowskiego, Krystiana Stefanina, Macieja Borowskiego, Dominika Warchoła, Wiktora Radzikowskiego oraz Kamila Bartodziejskiego, którzy wykazali się podczas akcji wspaniałą postawą i pięknym zaangażowaniem. Uczniowie Ci zostali nagrodzeni niespodzianką w postaci czekolady.

W przyszłości zachęcam wszystkich do udziału w różnych przedsięwzięciach na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Proponuję także zmianę nawyków w codziennym życiu. Małymi krokami możemy dawać przykład innym i pokazywać dobre wzorce najmłodszym.

 

Marzena Durecka

Bieg Podkowy w Skokach

W dniu 29 września grupa wolontariacka składająca się z 18 uczestników wybrała się do Skoków, gdzie obstawiała punkt żywieniowy dla biegaczy. Dwie konkurencje biegowe przemierzyły szlak na 5km oraz na 10km. Nasi podopieczni podawali biegaczom wodę oraz sprzątali obstawiany punkt. Po biegach zaproszeni zostaliśmy do hali w Skokach, gdzie mogliśmy napić się ciepłego napoju oraz spożyć posiłek. Wolontariusze są zadowoleni z możliwości pomocy i liczą, że nie raz jeszcze przydarzy się okazja do uczestniczeniu w takim wydarzeniu!