Menu
Dzisiaj jest: 28 Lutego 2020    |    Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary
mowadmin

mowadmin

Prezenty od Świętego Mikołaja

Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy stajemy się lepsi, pragniemy pomóc drugiej osobie, ale także moment, w którym chcemy obdarować czymś wyjątkowym drugą osobę. Tym razem z inicjatywy pani Martyny Andrzejczak 11 wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie otrzymało prezenty, sponsorowane przez Alior Bank.

            W listopadzie młodzież pisała listy do Świętego Mikołaja, pewnie nie do końca wierząc w spełnienie tych życzeń... i tutaj wielka niespodzianka, każdy nadawca listu otrzymał, to o czym marzył.             Mp4, Mp3, książki, bony na zakupy, kosmetyki słodycze, można by tu wymieniać jeszcze trochę... Jednak, to co warto tutaj napisać marzenia się spełniają, a Święty Mikołaj istnieje- może w trochę innej postaci- DOBRYCH LUDZI, KTÓRZY POMAGAJĄ.

            Radość, uśmiech, zaskoczenie młodzieży z faktu, że ktoś zupełnie im obcy sprawił im prezent, to chyba największa satysfakcja dla inicjatorów i Dyrekcji naszej placówki.            Dlatego z całego serca dziękujemy!

Jasełka

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Stajemy się bardziej życzliwi, zapominamy o problemach dnia zwykłego, kłótniach.

            Uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie, by podkreślić wyjątkowość świąt, zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe pt. "Opowiadania Bożonarodzeniowe", składające się z dwóch części.

            19 grudnia 2019r. wychowankowie wcielili się w swoje role. W części pierwszej przypomnieli wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodził się Jezus. Młodzież odegrała role Maryi, Józefa, pasterzy, Anioła.

            W drugiej części spektaklu młodzież zaprezentowała smutną wieczerzę wigilijną u przysłowiowej rodziny Kowalskich, która zupełnie zapomniała o sensie Świąt Bożego Narodzenia. Istotne były tylko nowinki technologiczne, prezenty...

            Świetności inscenizacji dodało wspólne śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych, w które włączyła się Dyrekcja, grono pedagogiczne i cała młodzież.

            Kiedy część artystyczna dobiegła końca głos zabrał pan Dyrektor Ośrodka, który podziękował artystom, opiekunom za przygotowanie wyjątkowego przedstawienia. Dyrektor złożył życzenia wszystkim przybyłym na uroczystość gościom i ich rodzinom.

Wigilie grupowe

Właśnie tego wieczoru pod dachem naszych "ośrodkowych mieszkań" odbyły się Wigilie Grupowe.

            W miłej i ciepłej atmosferze składaliśmy sobie życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

            Każda grupa wychowawcza przygotowała cudowną wieczerzę wigilijną. Nie zabrakło tradycyjnych potraw, serdeczności i radości przy stołach. Wszystkich wychowanków odwiedziła Dyrekcja, która uświetniła uroczystość wspaniałymi, płynącymi z serca życzeniami. Nie zabrakło także prezentów dla każdej z grup. Tym razem wychowankowie otrzymali dodatkową, wielką paczkę słodkości, przygotowaną przez grupę "Mikołajów na motorach".

Był to bardzo miły wieczór, przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by tak było.

Obecność Dyrekcji, Wychowawców, Nauczycieli, Psychologów, Pedagogów sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe.

Zbiórka karmy

W ostatnią  sobotę, wolontariusze z grupy MOWa Serca, działającej  przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Antoniewie, po raz kolejny zbierali karmę dla zwierząt w kilku punktach handlowych znajdujących się w Skokach. Za zgodą kierownictwa marketów Dino, Mila oraz Delikatesów Bystry, młodzi wolontariusze pod opieką pani Kasi Owusu oraz panów Mariusza Kordka i Michała Matusiaka zachęcali klientów oraz przechodniów do wsparcia Schroniska „Cywil” w Rybowie. Mieszkańcy Skoków tradycyjnie stanęli na wysokości zadania i bardzo hojnie pomagali bezdomnym czworonogom. Podczas trzygodzinnej zbiórki, pomimo niekorzystnej aury udało się zebrać kilkaset kilogramów różnego rodzaju karmy dla psów i kotów. Jak mówią wolontariusze -niektórzy darczyńcy potrafili podarować cały wózek karmy!

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy wsparli schronisko podarowaniem karmy dla zwierząt oraz kierownictwu punktów handlowych, które umożliwiły na swoim terenie przeprowadzenie akcji!