Menu
Dzisiaj jest: 14 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Stella, Bonawentura, Marcelin
mowadmin

mowadmin

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

Na dzisiejszy dzień czekano od początku września. To właśnie dzisiaj, 26 czerwca 2020 roku zabrzmiał ostatni dzwonek, który zwiastował koniec roku szkolnego, a co za tym idzie rozpoczęcie upragnionych wakacji. Również i w naszym ośrodku w dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Już tradycyjnie na placu apelowym zebrała się cała społeczność placówki, którą reprezentowali nauczyciele, wychowawcy, pracownicy obsługi, dyrektorzy oraz przede wszystkim wychowankowie. Miłym akcentem była również obecność rodziców, którzy przyjechali po swoje pociechy.

Na samym początku uroczystości Poczet Sztandarowy wprowadził sztandar, a następnie wszyscy zgromadzeni przystąpili do odśpiewaniu hymnu państwowego. Po tej wyniosłej chwili przemówił dyrektor placówki pan mgr inż. Andrzej Bochyński. Pan dyrektor na samym początku podziękował wszystkim za  ciężką pracę w tym wyjątkowo trudnym roku szkolny. Wspomniał, że nie można zapomnieć, iż w marcu doszło do wybuchu epidemii koronawirusa i nauka w szkołach w Polsce przyjęła charakter zdalny. Taki typ nauki nie miał racji bytu w naszej placówce. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych wstrzymano wszystkie wyjazdy, odwiedziny bliskich oraz wyjścia poza teren placówki. Jak podkreślił pan dyrektor, takie działania uchroniły nas od wybuchy ogniska epidemii i tym samym bezpiecznie dotrwaliśmy do końca roku szkolnego. Z ust przemawiającego padły słowa podziękowania dla młodzieży, wychowawców, nauczycieli i obsługi ośrodka za wielką wytrwałość w tym trudnym czasie. Na sam koniec, pan dyrektor życzył wszystkim wychowankom bezpiecznych, pełnych mądrych decyzji wakacji. Ostrzegł również o niebezpieczeństwach, które czekają na młodzież w ten frywolny czas.

Podczas apelu zostały również odczytane listy skierowane do społeczności naszej placówki. Nadawcą był Minister Edukacji Narodowej oraz Zarząd Powiatu Wągrowieckiego.

Po panu dyr. Bochyńskim, głos zabrała wicedyrektor ośrodka pani mgr Patrycja Kaźmierczak. Pani dyrektor podkreśliła jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wakacji oraz rozsądne zachowanie i nie uleganie pokusom. Życzyła również wszystkim zgromadzonym na akademii udanych i pełnych sielskiego wypoczynku wakacji.

Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko czekać do… pierwszego dzwonka w nowym roku szkolnym J

 

Błażej Widziński

KOMUNIKAT DYREKTORA MOW ANTONIEWO !!!

 

ZARZĄDZENIE NR 4/2020

Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie

z dnia 11-03-2020

 

 

§ 1

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa zostają wstrzymane do odwołania wszystkie wyjazdy na przepustki i wycieczki wychowanków młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

 

 

§ 2

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa zostają wstrzymane do odwołania odwiedziny wychowanków w placówce przez rodziców – opiekunów i innych osób.

 

§ 3

Zarządzenie wchodzi z dniem podpisania.

 

 

 

Dyrektor 

Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego 

w Antoniewie

mgr inż. Andrzej Bochyński

 

 

PLIK DO POBRANIA

 

KOMUNIKAT - koronawirus!!!

 

We wszystkich szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wągrowiecki będą odbywać się zajęcia lekcyjne w normalnym trybie. Sytuacja jest na bieżąco analizowana.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

12 stycznia 2020r podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło zabraknąć wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie.  Od wczesnych godzin porannych wybraliśmy się w teren, aby kwestować na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.  Wolontariusze Julia Grecza, Julia Kucińska i Wiktoria Marten wspomagały skocki sztab 1072.