Menu
Dzisiaj jest: 21 Września 2019    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria
Antoni Kasica

Antoni Kasica

Ostatnie spotkanie

Tradycją grupy I są zajęcia z biblioterapii prowadzone przez panią Małgorzatę Kacałę z Biblioteki Pedagogicznej w Wągrowcu. Przez cały rok szkolny pani Małgorzata przyjeżdżała do nas, by poprzez ciekawe zajęcia dotyczące ważnych tematów takich jak zaufanie, odpowiednie relacje w rodzinie, młodzieńcza miłość, prostytucja uczyć nas empatii, pozytywnego stosunku do siebie, umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji międzyludzkich oraz właściwie oceniać pewne postawy i zachowania niegodne naśladowania.
W poniedziałkowe popołudnie 17 czerwca br. to my odwiedziłyśmy wągrowiecką bibliotekę, by podsumować całoroczną pracę. Tym razem były to zajęcia plastyczne, a przy okazji czas rozmów i refleksji.
Dziękujemy serdecznie, że mogłyśmy uczestniczyć w zajęciach, których tematyka była bardzo życiowa i przydatna. Dużo z nich wyniosłyśmy. Jesteśmy bardzo wdzięczne.

Klaudia Chandrykowska gr. I

Pożegnalna wycieczka

W przedostatnią niedzielę przed wakacjami, 16 czerwca br., wychowawczynie naszej grupy zabrały nas na wycieczkę do Poznania.
Z samego rana wyruszyłyśmy pociągiem ze Skoków, by zdążyć jak najwięcej zobaczyć w Poznaniu. A udało się nam obejrzeć wiele ciekawych miejsc. Na naszej trasie znalazły się ważne dla kultury obiekty jak: Opera im. Stanisława Moniuszki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Teatr Polski i Politechnika Poznańska. Zajrzałyśmy na Stary Rynek, gdzie właśnie trwał Jarmark Świętojański, by pokłonić się koziołkom na ratuszowej wieży. Zwiedziłyśmy także Muzeum Historii Miasta Poznania, w którego reprezentacyjnych salach prezentowane są eksponaty związane z miastem a więc: stare portrety, makiety i rzeźby. Weszłyśmy także do kościoła farnego, by podziwiać jego bogaty wystrój.
Ale był też czas na beztroski relaks nad Maltą, gdzie odpoczywając na pomoście zachwycałyśmy się przyrodą i karmiłyśmy kaczki.
Oczywiście nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie zajrzały do znanej galerii handlowej Plaza.
Ta wycieczka była dla nas swoistym pożegnaniem z Wielkopolską i naszymi wychowawczyniami. Przy okazji odkryłyśmy, że Poznań wart jest poznania, bo choć wcześniej wielokrotnie przejeżdżałyśmy przez to miasto, to dopiero teraz poznałyśmy jego uroki.
To był miło spędzony czas, za który dziękujemy naszym wychowawczyniom.

W imieniu dziewcząt z grupy I
Klaudia Chandrykowska

Zmagania siłaczy

Ostatnia niedziela czerwca w Antoniewie to już tradycyjnie zawody siłaczy czyli Strong Men Women. W tegorocznej VII już edycji wystartowało 12 chłopców i 4 dziewczęta. Rozegrano 5 konkurencji takich jak: spacer farmera, młoty, sztanga nad głowę, przeciąganie samochodu.
Młodzież w szlachetnej rywalizacji wyciskała z siebie przysłowiowe siódme poty, walcząc niejednokrotnie do utraty sił.
A oto zwycięzcy tych zawodów. Wśród najsilniejszych dziewcząt znalazły się:
Klaudia Łyczywek - I miejsce
Katarzyna Balcer – II miejsce
Katarzyna Makarewicz – III miejsce.
Najsilniejszym z chłopców okazał się Sławomir Jankowski (I miejsce), wyprzedzając Tomasza Krzemkowskiego (II miejsce) i Mateusza Jeziorskiego (III miejsce).
Imprezę zorganizowała, podobnie jak wcześniejsze, grupa VI pod kierunkiem wychowawcy Bartosza Seidlera.
Fundatorem pamiątkowych medali była Pani Dyrektor naszej placówki, a pozostałe nagrody w postaci piłek i gadżetów reprezentacji Polski (koszulki czapki, długopisy, smyczki, breloczki, szaliki) zasponsorowała Hurtownia Piekarnicza z Poznania PIEKARZ, pozyskana przez organizatora.
Siłaczom gratuluję, a sponsorom składam serdeczne podziękowania

Bartosz Seidler

Ukłon dla Polski

Rocznica odzyskania niepodległości – 11 listopada – to okazja, aby pochylając się nad przeszłością, zastanowić się nad tym, jak dzisiaj okazywać miłość do ojczyzny.
Do takiej refleksji skłaniał też występ młodzieży, która w przeddzień narodowego święta zaprezentowała w montażu słowno – muzycznym własne odczytanie historii poprzez interpretację wierszy znanych poetów i najpiękniejsze pieśni związane z historią Polski. Scenografia w formie prezentacji multimedialnej była dopełnieniem całości.
Nad przygotowaniem występu pracowały: E. Berendt, M. Ważniewicz, L. Hermann i I. Kasica, ale to młodzież swoją postawą i artystycznym przekazem nadała mu specyficzny klimat.
Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością pan Michał Piechocki – Starosta Wągrowiecki oraz pan Tadeusz Synoracki – Przewodniczący Rady Powiatu.
Bez fałszywej skromności warto wspomnieć, że występ naszej młodzieży bardzo się podobał, a jego poziom oceniono wysoko, proponując, aby w kolejną rocznicę antoniewscy artyści wystąpili także dla publiczności spoza placówki.
Czy potrzeba lepszej recenzji i podziękowań?

I.K.