Menu
Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2017    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
bwidzinski

bwidzinski

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

Piątek, 23 czerwca 2017r. jest najbardziej wyczekiwanym dniem w całym obecnym roku szkolnym. Mimo, iż rok szkolny swój kres obwieszcza 31 sierpnia, to właśnie dziś w całej Polsce zabrzmiał przysłowiowy „ostatni dzwonek”, który poinformował o zakończeniu zajęć dydaktycznych. W naszej szkole, na ten piątkowy poranek młodzież czekała z wielkim zniecierpliwieniem. Dziś przyszedł czas podsumowań całorocznego wysiłku.

Dokładnie o godzinie 8:00 w auli ośrodka zgromadziła się cała nasza społeczność, którą reprezentowali: dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy, pracownicy obsługi i przede wszystkim uczniowie. Na uroczystości zakończenia roku szkolnego pojawili się również rodzice.

                Postronny obserwator oceni, że przebieg całej uroczystości był powtarzalny, no bo co roku obiera wręcz identyczny schemat. Jednak dla wszystkich uczestników ten dzień i ten apel był niepowtarzalny, pierwszy i ostatni taki w życiu. Uczniowie mimo wielu niepowodzeń jakie miały, miejsce podczas dziesięciu miesięcy zmagań dydaktyczno- wychowawczych, dostrzegli również swoje sukcesy, zdobyli motywacje do dalszych życiowych zmagań. Dla trzech klas to był ostatni rok w gimnazjum. Blisko pięćdziesięcioro uczniów otrzymało z rąk wychowawców świadectwo ukończenia szkoły. Przed nimi stoją teraz nowe wyzwania, tak życiowe, jak i edukacyjne.

                W mijającym roku szkolnym w naszym gimnazjum było siedem klas:

Ø  Klasa Ia- wychowawca pani mgr Marzena Durecka

Ø  Klasa IIa- wychowawca pan mgr Krzysztof Korbal

Ø  Klasa IIb- wychowawca pani Natalia Hermańska

Ø  Klasa IIc- wychowawca pani Mirosława Ważniewicz

Ø  Klasa IIIa- wychowawca pani Aleksandra Rucińska

Ø  Klasa IIIb- wychowawca pani Sylwia Widzińska

Ø  Klasa IIIc- wychowawca pani Agnieszka Sławińska

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pani dyrektor Iwona Grzegorzewska wszystkim uczniom bardzo pogratulowała wytrwałej pracy i osiągnięcia dobrych wyników w nauce. Za najwyższe średnie zostało ufundowane stypendium, a ich zdobywców uroczyście wyczytała pani dyrektor. Byli to:

Ø  Maślak Dawid z klasy Ia- śr. 4,79, zachowanie dobre;

Ø  Nowaczyk Mateusz z klasy IIIa- śr. 4,73, zachowanie dobre;

Ø  Chrepan Sebastian z klasy IIa- śr. 4,67, zachowanie dobre;

Ø  Wilk Paulina z klasy IIIc- śr. 4,5, zachowanie bardzo dobre;

Ø  Dobrzyniak Klaudia z klasy IIIc- śr. 4,4, zachowanie dobre;

Ø  Olkowski Bartosz z kl. IIa- śr. 4,27, zachowanie dobre;

Ø  Szmigielska Patrycja z kl. IIc- śr. 4,27, zachowanie dobre.

Za wybitne osiągnięcia sportowe zostało przyznane stypendium dla Tomasza Gniewoskiego. Uczeń ten zdobył trzy złote medale w Powiatowej Spartakiadzie Lekkoatletycznej w Wągrowcu.

 

Z każdej klasy zostali nagrodzenia pięknym woluminem, uczniowie, którzy przez cały rok szkolny wykazali olbrzymie zaangażowanie w rozwój własny i ośrodka. I tak:

Ø  Z klasy Ia, Paweł Gwitt, za postępy w nauce i dobre zachowanie;

Ø  Z klasy IIa, Huber Judzin, za dobre wyniki w nauce i zachowaniu, kulturę osobistą oraz prawidłową postawę w stosunku do swoich obowiązków;

Ø  Z klasy IIb, Patryk Neuman, za postępy w nauce i dobre zachowanie;

Ø  Z klasy IIc, Natalia Helak, za zaangażowanie w życie placówki i godne jej reprezentowanie w powiatowych konkursach muzycznych i recytatorskich;

Ø  Z klasy IIIa, Bartłomiej Klimasz, za postawę, zaangażowanie w życie placówki oraz godne jej reprezentowanie w konkursach recytatorskich i zawodach sportowych;

Ø  Z klasy IIIb, Eryk Rozmysłowski, za dobre zachowanie i godne reprezentowanie placówki w zawodach sportowych;

Ø  Z klasy IIIc, Ciepał Anna, za postępy w nauce i dobre zachowanie.

Na koniec uroczystości pani dyrektor życzyła wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 

 

Błażej Widziński

Gród w Pobiedziskach

W czwartek 15 czerwca 2017r grupa VII wraz z wychowawcami wybrała się na żywą lekcję historii do Grodu w Pobiedziskach - drewnianej warowni z okresu początków Państwa Polskiego. Wychowankowie mieli okazję zwiedzić wystawę średniowiecznych machin oblężniczych, zbrojownię, oraz strzelnicę z działającymi katapultami. Podopieczni strzelali  min. z kuszy wałowej, trebusza, oraz onagera. Największym zainteresowaniem był gigantyczny trebusz z którego odbył się pokaz strzelania. Chłopcy z zainteresowaniem pogłębiali swoją wiedzę z zakresu średniowiecznych machin oblężniczych. Z ciekawością słuchali prowadzącego, dopytując się o różnorodne rzeczy z tamtego okresu. Ta żywa lekcja historii zakończyła się wspólnym ogniskiem. Zafascynowani zdobytą wiedzą, poprzez zabawę wróciliśmy do Antoniewa.

 

 

Izabela Grzechowiak

Rajd "Ku pamięci Janusza Korczaka"

W czwartek 15 czerwca 2017r  grupa VII zorganizowała rajd plenerowy "Ku pamięci Janusza Korczaka". Do ich zadań należało między innymi rozwiązanie krzyżówki, udzielenie właściwych odpowiedzi w teście na temat twórczości i życia Janusza Korczaka, oraz ułożenie puzzli składających się na bajki naszego Patrona. Ponadto podopieczni zmagali się z rozwiązaniem obrazkowego rebusu i mieli wypisać jak najwięcej znanych im utworów Korczaka.  Wszyscy wychowankowie wykazali się wzorową wiedzą dotyczącą Patrona Ośrodka , a przy tym świetnie się bawili:-) Tak trzymać:-)

 

 

Izabela Grzechowiak

Bezpieczne Wakacje 2017

Kolejny raz Placówka uczestniczy w akcji „Bezpieczne wakacje”, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

We wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia na temat bezpiecznego zachowania w okresie letnim. Wierzymy, że zdobyta wiedza pozwoli wszystkim bezpiecznie cieszyć się z zasłużonego wypoczynku. Ważnym elementem udanego wypoczynku są bezpieczne dojazdy i powroty, ale również odpowiedzialne zachowanie nad wodą, w górach czy podczas czasu wolnego w domu.

Dla przypomnienia – kilka najważniejszych zasad:

·         Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!

·         Zawsze informujcie swoich rodziców o tym - gdzie i z kim przebywacie!

·         Na zabawy wybierajcie jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów...

·         Jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze czy desce – nie traktujcie jezdni jak placu zabaw!

·         Kąpcie się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych!

·         Bądźcie ostrożni wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!

·         Nie korzystajcie z propozycji przejażdżki lub spaceru z nieznajomym!

·         Pozostając samodzielnie w mieszkaniu – ostrożnie obchodźcie się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi!

·         Nigdy nie bawcie się ogniem – ogniska rozpalajcie w miejscach wyznaczonych, zawsze w obecności osób dorosłych!

·         Zawsze mówcie "NIE”, gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów!

·         Uczestnicząc w pracach polowych – zachowajcie szczególną ostrożność nie dotykajcie maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem!

·         Zawsze dbajcie o środowisko naturalne - nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia, w którym przebywacie!

·         Zawsze pamiętajcie, że pewność siebie i lekkomyślność nie wróżą nic dobrego!

 

 

Wszystkim wychowankom i pracownikom życzymy udanych wakacji!

 2017-06-19 bw 2