Menu
Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks
bwidzinski

bwidzinski

Świąteczne wspomnienia wiosną usłane…


Święta Wielkiej Nocy to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W naszej placówce również są pielęgnowane tradycje religijne, które nie tylko mają pogłębiać wiarę,  również zaszczepić w młodzieży pragnienie  spędzenia świąt w gronie najbliższej rodziny, spotkań z przyjaciółmi. W naszych grupach wychowawczych Śniadanie Wielkanocne miało miejsc w weekend poprzedzające prawidłowe święta czyli 24-25 marca bieżącego roku.  Mimo, że czas świąteczny mamy już za sobą to pozwólmy sobie na chwilę refleksji przeglądając fotografie, wspomnijmy na ten wspaniały czas spędzony razem przy stołach gdzie gościliśmy radość, uśmiech….a Zmartwychwstały Chrystus  na chwilę obecną i przez kolejne lata pomógł nam dokonać autentycznej i długotrwałej przemiany, która pozwoli wieść nam dobre życie.

Targi Edukacyjne w Wągrowcu

Nasz udział w IX Powiatowych Targach Edukacyjnych w Wągrowcu.

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Fotograficznego.

 

Dnia 23 marca 2018 roku wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie wraz z panią dyrektor Iwoną Grzegorzewską oraz pedagogiem brali udział w IX Powiatowych Targach Edukacji. Na odbywających się w Wągrowcu Targach Edukacyjnych jak zwykle szkoły i uczelnie wyższe zaprezentowały swoje oferty. Z kolei uczniowie, którzy stoją przed wyborem szkoły mogą przekonać się, jaka placówka odpowiada ich umiejętnościom, a jeśli taką wybrali mogą dowiedzieć się o niej jeszcze więcej a nawet poznać nauczycieli i porozmawiać z uczniami szkół. Była to bez wątpienia dobra okazja, która przybliżyła świadomą decyzję o wyborze kierunku i rodzaju dalszej edukacji. Również w czasie trwania targów odbywały sie bardzo ciekawe konkursy. Nasz przedstawiciel Bartek Olkowski został nagrodzony przez przedstawicieli  Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu za najlepiej skonstruowany plan dalszej ścieżki edukacyjno- zawodowej. Spotkanie w hali OSiR w Wągrowcu było też okazją do podsumowania Powiatowego Konkursu Fotograficznego. Jak zawsze MOW w Antoniewie został wysoko oceniony. Nasi wychowankowie otrzymali wyróżnienia za swoje prace fotograficzne. Nagrody za jedne z lepszych zdjęć otrzymali z rąk pana Tomasza Kranca Starosty Wągrowieckiego: Radek Zeuschner, Jagoda Sośnicka, Oliwia Gładykowska. Życzymy im dalszych sukcesów w dziedzinie profesji fotograficznej.

JS

NOC REKLAMOŻERCÓW 2018

W  tym roku po raz ósmy grupa VII zorganizowała dla społeczności  naszego ośrodka imprezę pt. "Noc Reklamożerców". Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć mieszankę reklam z różnych stron świata, o ciekawej tematyce. Dodatkowo wszystkie grupy przygotowały własne reklamy, których screnny możecie oglądać poniżej.

Największy aplauz zgromadzonej publiczności wzbudziła reklama grupy IX, a tuż za nią znalazła się grupa V (najlepszy montaż) i VI.

Na wyróżnienie zasługują dziewczyny z grupy I, które w swojej produkcji "FAMILIADA" zaprezentowały wielkie poczucie humoru i dystans do siebie. Duże brawa dla aktorów i producentów.

Dziękuję wszystkim za udział.

 

Piotr Gąsiorek

Poetyckie zmagania

W minioną sobotę, 10 marca br., w auli wągrowieckiego liceum ogólnokształcącego odbył się XI już Powiatowy Turniej Recytatorski „Między Wierszami”, którego organizatorem jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Wśród 43 uczestników turnieju były także cztery nasze dziewczęta: Barbara Zawistowska, Julia Górna, Wiktoria Martyna i Angelina Naczk.

Basia i Julia wystąpiły w interpretacji polskiej poezji współczesnej, a Martyna i Angelina w turnieju poezji śpiewanej. Każda z nich prezentowała się znakomicie na scenie, a ich artystyczne popisy spotkały się z uznaniem jury, co znalazło odzwierciedlenie w końcowym werdykcie. Nieczęsto zdarza się, że trzy z czterech wykonań zostają nagrodzone.

Bez fałszywej skromności, w imieniu opiekunek (pań Małgorzaty Szpendowskiej – Wylegalskiej, Mirosławy Ważniewicz i swoim własnym), informuję, że Angelina Naczk wyśpiewała II nagrodę, a Basia i Julia zajęły III miejsce w swoich kategoriach.

Cieszy każdy sukces naszych podopiecznych, ale sukces to nie tylko nagrody, to przede wszystkim wygrana z własnymi zahamowaniami i niepewnością, to radość wyczytana z Waszych twarzy i godne reprezentowanie placówki na zewnątrz.

Dziękujemy Wam za to, gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne Wasze występy.

W imieniu opiekunek

I.K.