Dzisiaj jest: 17 Grudnia 2017    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta
bwidzinski

bwidzinski

Co tam słychać na warsztatach kreatywności z elementami socjoterapii ?

Tym razem zajęcia odbyły się nietypowo w budynku naszej hali sportowej. Tematem zajęć była odwaga cywilna. Uczestnicy warsztatów mogli poznać nowe znaczenie odwagi. Jak się okazało odwaga posiada różne oblicza. To nie tylko ostatnio modne sporty ekstremalne takie jak skoki spadochronowe, wspinaczka, sztuki walki czy prosta bójka na ulicy. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że odwaga cywilna jest szczególnym rodzajem odwagi. Teraz już każdy wie, że jest to postawa, która polega na występowaniu w obronie swoich racji, nawet jeżeli wiąże się to z wysokimi sankcjami i kosztami społecznymi. Jej podstawowym elementem jest występowanie pod swoim imieniem i nazwiskiem, czyli podpisywanie się pod swoimi wypowiedziami. Odwaga jest również przyznaniem się do błędu, postępowanie zgodnie ze swoim sumieniem i głoszeniem swoich poglądów. Dzięki praktycznym ćwiczeniom, uczestniczeniu w psychodramach wychowankowie zdobyli wiedzę, że bycie odważnym- wyrażanie swoich poglądów, to też znaczy nie robić krzywdy innym dobrym ludziom.

J.S

Mistrzostwa MOW w Szachach

W dniu 7 grudnia 2017r. odbyły się Mistrzostwa MOW Antoniewo w Szachach. We wcześniejszych eliminacjach uczestniczyło 10 zawodników z 3 klas gimnazjalnych. Po półfinałach w wielkim finale spotkało się 4 najlepszych zawodników imprezy. Grano systemem „przegrany odpada”. Po zaciętej walce pierwsze miejsce w zawodach szachowych zajął Sebastian Chrapan z klasy IIIa, drugi był Patryk Neuman, również z klasy IIIa, trzecie miejsce zajął Damian Walkowiak z klasy III a, czwarty był Kacper Zientkiewicz z klasy IIIa. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Zdjecia poniżej oraz w gablotach na Sali gimnastycznej.

Turniej Mikołajkowy

W dniu 6 grudnia 2017 roku młodzież MOW Antoniewo wzięła udział w Mikołajkowych Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Chodzieskiego w Chodzieży. W turnieju startowało 5 drużyn:

8.       Filip Wekwert I LO

Grano systemem „każdy z każdym” po 12 minut. W pierwszym naszym meczu pokonaliśmy MOS Gołańcz 3:0, w drugim meczu wygraliśmy 3:1 z MOS Chodzież, następnie pokonaliśmy OHP Pruchnowo 5:2, a w ostatnim pojedynku ulegliśmy 3:2 OSiW Szamocin. Ostatecznie w turnieju zwyciężyliśmy i otrzymaliśmy okazały puchar starosty chodzieskiego. Królem strzelców został nasz wychowanek Maciej Michalski, a najlepszym zawodnikiem wybrano Sebastiana Chrapana  z naszej szkoły. Wyjazd stał się więc wielkim sukcesem. Zdjęcia z zawodów można oglądać poniżej lub w gablocie w sali gimnastycznej.

Bieg charytatywny dla Doriana i Rozalki

Dnia 03.12.2017 grupa wychowanków z naszego ośrodka pod opieką Pana Mariusza Kordka wzięła udział w biegu charytatywnym w Chodzieży. Pieniądze były zbierane dla Dorian i Rozalii, którzy chorują na zespół Joubert typu 6. O godzinie 11.30 rozpoczęła się przedbiegowa rozgrzewka dla uczestników „ II Biegu Mikołajkowego”, natomiast o godzinie 12.00, po wspólnym odliczaniu biegacze wystartowali.  Cała  trasa miała  5 km i prowadziła dookoła jeziora miejskiego w Chodzieży.