Menu
Dzisiaj jest: 1 Maja 2017    |    Imieniny obchodzą: Józef, Jeremiasz, Filip - ¦więto Pracy
bwidzinski

bwidzinski

KOSMOS 2017

W ubiegłą niedzielę grupa VII po raz kolejny zorganizowała obchody Międzynarodowego Dnia Awiacji i Podboju Kosmosu.

Pomimo tego, że pogoda nie dopisała to jak co roku wszystkie grupy dzielnie stanęły do zawodów w dziesięciu różnych konkurencjach sprawdzających ich wiedzę, wytrzymałość oraz sprawność manualną.

Ciekawym zadaniem było odgrywanie dialogów pilotów z wieżą kontrolną przy pomocy krótkofalówek…….. Oczywiście z przymrużeniem oka J

Przykład – W stosunkowo opustoszałym samolocie. PILOT – Czy mogliby państwo zająć miejsca przy oknach, aby konkurencja myślała, że mamy zapełniony samolot.

Na wyróżnienie zasługuje grupa VI, której model latający zaprezentował przepiękny lot wznoszący.

Najlepszymi w zmaganiach okazali się:

I miejsce - grupa VI

II miejsce - grupa IV

III miejsce - grupa V

Serdecznie  dziękujemy  wszystkim grupom  za wzięcie udziału w naszej imprezie.

 

Piotr Gąsiorek

Konkurs na pisankę

Młodzież z Antoniewa wzięła udział w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wągrowcu. Podczas malowania, wyklejania, szlifowania radości było co niemiara, a efekty przekroczyły najśmielsze oczekiwania. Dwójka chłopców z naszej placówki zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dawidowi i Tomkowi serdecznie gratulujemy, a innym uczestnikom konkursu dziękujemy. 

Egzamin Gimnazjalny 2017

W kwietniu, jak co roku, w kalendarzu szkolnym zarezerwowane są trzy dni, w których odbywa się Egzamin Gimnazjalny. I w tym toku, we wszystkich gimnazjach w Polsce już 19 kwietnia, rozpoczął się triathlon gimnazjalisty. Przez trzy kolejne dni odbywać się będą egzaminy, których zadaniem będzie ocenić umiejętności oraz wiedzę zdobytą przez uczniów podczas trzyletniego cyklu nauczania. Każdego dnia zdający mają do rozwiązania po dwa testy.

W tym roku w Gimnazjum w Antoniewie do Egzaminu Gimnazjalnego przystąpiło 42 uczniów z trzech klas gimnazjalnych: 15 z klasy III a, 14 z klasy III b oraz 13 z klasy III c. Klasy „a” i „b” reprezentowane są przez chłopców zaś klasa „c” przez dziewczęta. Uczniowie w pierwszym dniu zmagać się będą z dwoma testami obejmującymi wiedzę humanistyczną. W pierwszej części, przez 60 minut zdający rozwiązywać będą test obejmujący wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Po przerwie, przez 90 minut gimnazjaliści pójdą w szranki z wiedzą obejmującą język polski.

Drugi dzień egzaminacyjnych zmagań obejmuje wiedzę ścisłą. Pierwsza część umysłowej batalii to 24 pytania z zakresu przedmiotów przyrodniczych: po 6 pytań z biologii, chemii, fizyki i geografii. Po przerwie na sali egzaminacyjnej zacznie rządzić matematyka- Królowa Nauk. W piątek egzaminacyjny maraton zostanie uwieńczony zmaganiami z językami obcymi nowożytnymi. W naszym gimnazjum będzie to język angielski i język niemiecki. Podobnie jak w dwóch pierwszych dniach, również i w trzeci dzień egzamin będzie podzielony na dwie części. O godzinie 9:00 rozpoczną się lingwistyczne potyczki z językiem obcym na poziomie podstawowym, a następnie po przerwie, niektórzy uczniowie przystąpią do testu o charakterze rozszerzonym.

Wszystkim uczniom życzymy łatwych pytań i wyśmienitych wyników z każdego egzaminacyjnego testu!

 

Błażej Widziński

Konkurs

W dniu 24 marca nasza podopieczna Weronika Narloch otrzymała nagrodę w konkursie wojewódzkim organizowanym przez Bibliotekę  Pedagogiczną w Pile na album o znanych Polakach w Peru. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na Targach Edukacyjnych w Poznaniu.