Menu
Dzisiaj jest: 17 Listopada 2018    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz
bwidzinski

bwidzinski

Szlachetna paczka

W dniu 04 listopada Zespół Szlachetnej Paczki dla Maciusia wziął udział w Gali Rzeczy Różnych w Skokach, gdzie sprzedawane były rękodzieła  przygotowane przez grupę I. Nasze prace spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem.  Sprzedaliśmy wszystko.  Mamy zatem środki, by sprawić przyjemność Maciusiowi i kupić mu piękny świąteczny prezent. To wszystko dzięki wam moi kochani. Z całego serca dziękuję całemu zespołowi za poświęcony czas. Jestem z was dumna. Pamiętajcie,  że tylko człowiek,  który potrafi ofiarować siebie innemu człowiekowi w potrzebie jest prawdziwy i wartościowy.  I wy tacy jesteście zatem jesteśmy na dobrej drodze do zmiany... Jestem dumna z tego,  że mogę z wami uczestniczyć w tej akcji. Z pozdrowieniami Opiekun Samorządu-

Patrycja Kaźmierczak.

Wycieczka

Niedawno, grupa wychowanków pod Naszego Ośrodka pod opieką wychowawców pani Grażyny Lubawej, pana Michała Matusiaka wybrała się na doroczny rajd Mickiewiczowski  z Obornik do Objezierza. Reprezentujący Nas wychowankowie świetnie wywiązywali się z wykonywanych zadań sprawnościowych ale równie dobrze radzili sobie z testami wiedzy o bohaterze owego rajdy czyli Adamie Mickiewiczu, który odwiedził tamte tereny i na jakiś czas zagościł w Wielkopolsce. Nad całością naszych zmagań czuwał pan Mirek, który z ramienia Skockiego LZS wspierał Nas swoim doświadczeniem i motywował zaangażowaniem. Miłym akcentem, który ociepla wizerunek Antoniewa było zaangażowanie w konkurs karaoke, w którym „opanowaliśmy” Objezierze a dobrą energią zaraziliśmy innych uczestników rajdu. Organizatorzy już zaprosili nas na kolejną edycje imprezy na której na pewno stawimy w z mocną ekipą!

Konkurs

Promieniowanie Ojcostwa – to hasło Dnia Papieskiego, który już po raz osiemnasty obchodzony jest w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane jest nauczanie Jana Pawła II. W naszej placówce w związku z tym odbył się szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Do konkursu przystąpiło ponad 20 osób. Spośród nich największą wiedzą posiadały dziewczęta i tak:

I miejsce K.Chamera

II miejsce D.Sobierajska

III miejsce P.Piotrowska

Wyróżnienie F.Małecka

Na zwycięzców czekają nagrody, które otrzymają niebawem. Gratulujemy

wiedzy!

Patrycja Kaźmierczak

Natalia Hermańska

26 października dla Niepodległej……

Wycieczkę uświetniającą 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Jednym z głównych celów muzeum jest pokazanie światu doświadczenia wojennego Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, pod wieloma względami odmiennego i mało znanego w Europie Zachodniej i w krajach pozaeuropejskich. Ekspozycje opowiadają o życiu codziennym cywilów i żołnierzy, terrorze okupacyjnym, o takich zjawiskach, jak ludobójstwo, opór wobec okupanta, wielka polityka i walce o niepodległość. Wizyta w Muzeum na wszystkich wywarła  ogromne wrażenie oraz  z pewnością pozwoliła przybliżyć wydarzenia i tragedie związane z tym okresem. Następnie udaliśmy się na smaczny obiadek i chwilowy odpoczynek. Nasz przewodnik nie pozwolił nam długo odpoczywać i wyruszyliśmy na spacer po Gdańsku ograniczając się do Traktu Królewskiego. Punktem wycieczki było również symboliczne  miejsce  jakim jest Poczta Polska i pomnik jej obrońców we wrześniu 1939r. Nasz spacer zakończył się u brzegu Motławy, gdzie czekał na nas piracki galeon, który zabrał nas w morską podróż. Mogliśmy zobaczyć „wodne” serce Gdańska i odpocząć przed kolejnym punktem wycieczki. Będąc na statku czuliśmy się wyjątkowo, czuliśmy jak wiatr niesie nas ku morzu, aż tu nagle kapitan zawołał Westerplatte proszę wysiadać. Właśnie to miejsce było kolejnym i ostatnim punktem naszej wycieczki. Spacerowaliśmy po miejscu, gdzie rozpoczęła się  II Wojna Światowa, gdzie Polacy walczyli o naszą wolność i niepodległość. Spacerowaliśmy ku miejscu upamiętniającym obrońców wybrzeża. Było tam również takie miejsce, które zamknęło nam usta, które żyło swoją historią, któremu oddaliśmy hołd minutą ciszy. To miejsce spoczynku piętnastu żołnierzy polskich, którzy zginęli na Westerplatte pierwszego dnia wojny. Spoczywają tam wraz ze swoim dowódcą mjr Henrykiem Sucharskim. Zdaniem uczestników wycieczki była ona potrzebna, była ona ważna, musiała po prostu się odbyć.

AR