Menu
Dzisiaj jest: 19 Września 2018    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January
bwidzinski

bwidzinski

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Dzień 22 czerwca, był wyczekiwany przez całą społeczność uczniowską już od początku roku szkolnego. To właśnie dzisiaj zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Dla niektórych osób był to również ostatni dzień w murach naszego Ośrodka. W tym dniu społeczność naszej placówki zebrała się na placu apelowym i wzięła udział w oficjalnym zakończeniu roku szkolnego. Głos zabrała pani dyrektor Iwona Grzegorzewska, która podsumowała cały rok pracy. Życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji, a tym którzy opuszczają mury naszej placówki- powodzenia i rozsądku na nowych ścieżkach życia. Pani dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczyła najbardziej wyróżniającym się uczniom nagrody książkowe. Uczniowie, którzy zdobyli bardzo dobre wyniki w nauce, otrzymali również stypendia.

Błażej Widziński

Świetna zabawa i sukces młodzieży z MOW Antoniewo

27 maja 2018roku w Kobylcu odbyła się XIV Letnia Powiatowa Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi Powiatu Wągrowieckiego, której organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Rada Powiatowa LZS w Wągrowcu oraz Urząd Gminny i Rada Gminna LZS w Wągrowcu. 

W tej imprezie nie zabrakło naszych podopiecznych, wszelkie formy aktywnego spędzania czasu poza  Ośrodkiem są pozytywnie odbierane przez młodzież. Aktywnie uczestniczyli w szerokim wachlarzu konkurencji rekreacyjno-sportowych przygotowanych przez organizatorów . Każdy zawodnik mógł startować w 2 konkurencjach z 10 zaproponowanych. Były to min.: rzuty do kosza, rzuty lotką, strzały na bramkę, wędkowanie na sucho, tor przeszkód, podnoszenie odważnika, strzelanie z wiatrówki, rzut przedmiotami na odległość. Gmina mogła wystawić 20 zawodników z podziałem na 10 kobiet i 10 mężczyzn. 23- osobowa grupa MOW Antoniewo z opiekunami M. Kordkiem i  G. Lubawą reprezentowała gminę Skoki.

Młodzież z  Antoniewa wywalczyła najwyższe trofeum. Za zajęcie I miejsca otrzymaliśmy przepiękny, wielki puchar, nagrody rzeczowe  oraz dyplom   pamiątkowy.    Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w konkurencjach indywidualnych  uczestnicy Spartakiady  dodatkowo otrzymali medale.

Serdecznie dziękujemy naszej  młodzieży za godne reprezentowanie  gminy Skoki.  Podziękowania również składamy na ręce organizatorów, dzięki którym mogliśmy świetnie się bawić i aktywnie spędzić czas .

 

G. Lubawa

Serce wezbrane z miłości musi żyć

 

W niedzielę 17.06.2018r. Angela, Julia, Basia i Patrycja pod opieką Lidii Wróbel i Magdaleny Wawrzyniak wystawiły przedstawienie na zakończenie roku szkolnego

. Spektakl opowiadał o różnych rodzajach miłości i zakochanych kobietach. Dziewczęta zagrały w sposób brawurowy wczuwając się w swoje role. Zachwyciło nas porywające aktorstwo zrozpaczonej Julki, kokieteryjnej Angeli, samotnej Basi i tęskniącej Patrycji. W trakcie trzydziestominutowego widowiska pojawia się wiele  okazji do refleksji. Gdzie leży granica między miłością a samotnością. Odpowiedzi na te pytania nie udzielą bohaterki, ale pomogą publiczności samodzielnie je odnaleźć. Wszystkie dziewczęta wcielają się w jedną postać, Julię i mówią jedno najważniejsza w życiu jest miłość. Bez niej człowiek nie ma po co żyć. Przedstawienie zostało przyjęte pozytywnie i nagrodzone gromkimi brawami.

Podsumowanie konkursu filmowego

 

W dniu 18.06.2018 r. w naszym ośrodku odbyło się podsumowanie konkursu filmowego, który organizowała Patrycja Kaźmierczak , a który to nosił nazwę „Po drugiej stronie życia”. Stanowił on nie lada wyzwanie. Ale jak zwykle nie zawiedliście. To dzięki pracy podopiecznych mogliśmy przeżyć wiele wrażeń. Nagrane filmy przekazałam do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, gdzie wzięły udział w  IV edycji powiatowego konkursu filmowego „Wolny od uzależnień”.

Do konkursu przesłanych zostało łącznie 14 filmów z 5 szkół, w realizację zaangażowanych było ponad 30 uczniów. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Zwyciężył film "Julia" dziewcząt z grupy VIII. III miejsce zajął film  "Metamorfoza" dziewcząt z grupy II. Dziewczęta otrzymały wspaniałe nagrody.