Menu
Dzisiaj jest: 20 Marca 2018    |    Imieniny obchodzą: Aleksandra, Klaudia, Anatol
bwidzinski

bwidzinski

NOC REKLAMOŻERCÓW 2018

W  tym roku po raz ósmy grupa VII zorganizowała dla społeczności  naszego ośrodka imprezę pt. "Noc Reklamożerców". Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć mieszankę reklam z różnych stron świata, o ciekawej tematyce. Dodatkowo wszystkie grupy przygotowały własne reklamy, których screnny możecie oglądać poniżej.

Największy aplauz zgromadzonej publiczności wzbudziła reklama grupy IX, a tuż za nią znalazła się grupa V (najlepszy montaż) i VI.

Na wyróżnienie zasługują dziewczyny z grupy I, które w swojej produkcji "FAMILIADA" zaprezentowały wielkie poczucie humoru i dystans do siebie. Duże brawa dla aktorów i producentów.

Dziękuję wszystkim za udział.

 

Piotr Gąsiorek

Poetyckie zmagania

W minioną sobotę, 10 marca br., w auli wągrowieckiego liceum ogólnokształcącego odbył się XI już Powiatowy Turniej Recytatorski „Między Wierszami”, którego organizatorem jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Wśród 43 uczestników turnieju były także cztery nasze dziewczęta: Barbara Zawistowska, Julia Górna, Wiktoria Martyna i Angelina Naczk.

Basia i Julia wystąpiły w interpretacji polskiej poezji współczesnej, a Martyna i Angelina w turnieju poezji śpiewanej. Każda z nich prezentowała się znakomicie na scenie, a ich artystyczne popisy spotkały się z uznaniem jury, co znalazło odzwierciedlenie w końcowym werdykcie. Nieczęsto zdarza się, że trzy z czterech wykonań zostają nagrodzone.

Bez fałszywej skromności, w imieniu opiekunek (pań Małgorzaty Szpendowskiej – Wylegalskiej, Mirosławy Ważniewicz i swoim własnym), informuję, że Angelina Naczk wyśpiewała II nagrodę, a Basia i Julia zajęły III miejsce w swoich kategoriach.

Cieszy każdy sukces naszych podopiecznych, ale sukces to nie tylko nagrody, to przede wszystkim wygrana z własnymi zahamowaniami i niepewnością, to radość wyczytana z Waszych twarzy i godne reprezentowanie placówki na zewnątrz.

Dziękujemy Wam za to, gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne Wasze występy.

W imieniu opiekunek

I.K.

SKODA AUTOLAB

 

W dniu 11.03.2018 r. grupa VII wraz z wychowawcami wybrała się do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab w Poznaniu.

W  centrum tym można zobaczyć jak skonstruowany jest samochód. Służy do tego w połowie przecięta skoda Fabia.  Zobaczymy schowaną w zasobniku poduszkę, fragmenty silnika, to jak wykonany jest dach, etc.

W strefie technologia dowiedzieliśmy się jak działają strefy zgniotu, dlaczego i jak amortyzatory wpływają na nasze bezpieczeństwo, jak wygląda samochód z wystrzelonymi poduszkami. Do centrum ściągnięto też wrak samochodu, który przeszedł testy zderzeniowe przy prędkości 60 km/h. Widać na nim jak działają strefy zgniotu chroniące pasażerów. Podobny test, ale w mniejszej skali można przeprowadzić samemu na jednym ze stanowisk.

Mogliśmy też poznać zasady bezpiecznego i ekologicznego podróżowania dobrze zbudowaną Skodą  Karoq, Octavią oraz Fabią w  wersjach Monte Carlo.

Każdy z nas  mógł przeżyć również  symulacje dachowania. Samochód zawieszony jest na specjalnej konstrukcji, która może się obracać. Wisząc do góry nogami można się przekonać jak ważne są pasy bezpieczeństwa.

Piotr Gąsiorek

Wyjazd na paintball

Jak co roku, grupa wychowanków Naszego ośrodka w czasie ferii udała się na profesjonalnie przygotowane pole paintballowi, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów, miała okazję postrzelać się kulkami z farbą a właściwie z kolorową żelatyną. Zabawa, jak zawsze podobała się wszystkim (chłopcom jak i dziewczynom) i wszyscy wyrazili chęć powrotu w okolice Budzynia, gdzie strzelanie się odbyło i ponownego posmakowania adrenaliny wymieszanej z żelatyną (tą z kulekJ).