Menu
Dzisiaj jest: 20 Maja 2018    |    Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
bwidzinski

bwidzinski

Dzień Wolontariusza

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w Biegu Przełajowym oraz Festynie z okazji Dnia Wolontariusza organizowanym przez grupę wolontariacką MOWa Serca! W tym dniu zbieramy pieniądze na rehabilitację Antka Wojownika SMA ze Skoków oraz na wózek inwalidzki dla p. Renaty z Wągrowca. Zapraszamy- to już 19 maja! :)

Uczyli się bezpiecznego kajakarstwa

W miniony piątek 11 maja, wychowankowie grup V oraz VII oraz IX wzięli udział w praktycznej części warsztatów  kajakowych „NA SZEROKICH WODACH”, podczas której  uczyli się podstaw bezpiecznego kajakarstwa oraz technik ratunkowych stosowanych w tej dyscyplinie turystyki. Zanim jednak wychowankowie wsiedli do kajaków,  odbyli teoretyczne warsztaty, dzięki którym zdobyli najważniejsze informacje o kajakarstwie, poznali jego subdyscypliny i dowiedzieli się jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie podczas uprawiania sportów wodnych. Zaopatrzeni w tę wiedzę, przystąpili do „mokrej części” projektu edukacyjnego i w praktyce wypróbowali zdobytą wiedzę. Po warsztatach przekonali się, że z wodą nie ma żartów i kamizelki ratunkowe czy rzutki nie powinny służyć za poduszki umilające wiosłowanie,  lecz odgrywają ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na rzekach i jeziorach. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że zaopatrzenie w tę wiedzę, pozwoli bezpieczniej spędzić nadchodzące wakacje!

W kolejnych dniach odbędą się warsztaty teoretyczne jak i praktyczne dla pozostałych grup, na które serdecznie zapraszamy!

Wycieczka do Poznania - Park Cytadela

W weekend majowy, a dokładnie 3 Maja wychowankowie grupy VII wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Poznania, aby zwiedzić największy park tego miasta , a mianowicie Cytadelę. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią tego miejsca przy Pomniku Bohaterów. Następnie udaliśmy się do Muzeum Uzbrojenia, gdzie mogliśmy podziwiać dużą kolekcję sprzętu wojskowego min. czołgi, ciężarówki, śmigłowce, samoloty itp. Stąd udaliśmy się do Muzeum Armii Poznań, gdzie przyglądaliśmy się różnorodnym dokumentom, militariom , oraz fotografiom z czasów Wojny. Kolejnym punktem zwiedzenia był "Dzwon Pokoju", oraz rzeźby "Nierozpoznanych", przy którym dużym zainteresowaniem okazał się rozgrywany  mecz bejsbolowy. Spacerując ścieżkami parku udaliśmy się do amfiteatru wybudowanego przez młodzież, gdzie podziwialiśmy rzeźby Magdaleny  Abaknowicz i innych twórców. Ponad 200 lat temu Cytadela była największym fortem altyrelijskim w Europie w związku z czym udaliśmy sie na spacer po legendarnych zapomnianych już ścieżkach parku, gdzie wychowankowie z zainteresowaniem dopytywali o historię Fortu...Pełni wrażeń, wiedzy  i radości wróciliśmy do wróciliśmy do Antoniewa. A wspomnienia z tego wyjazdu no cóż? Zobaczcie sami:-))))

Izabela Porębska

Międzynarodowy Dzień Awiacji i Podboju Kosmosu

12 kwietnia 1961 Jurij Gagarin  odbył w statku kosmicznym Wostok lot po orbicie satelitarnej Ziemi, dokonując jednokrotnego jej okrążenia w ciągu 1 godziny 48 minut. W tym dniu ludzkość sięgnęła przestrzeni kosmicznej.

Dla uczczenia tego wiekopomnego osiągnięcia po raz kolejny grupa VII przygotowała dla społeczności naszej placówki imprezę pt. "Międzynarodowy Dzień Awiacji i Podboju Kosmosu."

W tym roku przy fantastycznej pogodzie (wspaniale przygrzewała nam nasza dzienna gwiazda) grupy brały udział w dziesięciu konkurencjach, dzięki którym  można było poznać zasadę działania rakiety kosmicznej, tworzenia paliwa rakietowego, budowy radia i umiejętności czytania komunikatów radiowych.

Jak co roku każda z grup miała za zadanie zbudować własny model latający wyposażony w ruchome śmigło. Odnotować tutaj należy że pojazd grupy VI osiągnął odległość 18 m, model grupy I- 16,40 m. (piękny lot z poruszającym się śmigłem), grupa V-11.30 m. - Do Pracy Panie Cezary!!!

Dodatkową atrakcją był metrowej średnicy balon wypełniony helem, który posłużył do zrobienia filmu naszej okolicy z lotu ptaka.

 

Najlepszymi w zmaganiach okazali się:

Grupa  VI - pierwsze miejsce

Grupa  IX - drugie  miejsce

 Grupa  I - trzecie  miejsce 

 Serdecznie  dziękujemy  wszystkim grupom  za wzięcie udziału w naszej imprezie.

Piotr Gąsiorek