Menu
Dzisiaj jest: 18 Maja 2021    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk

"NIE" przeciw uzależnieniom

Wykrzyczane „nie” przeciw używkom i uzależnieniom

Kolejny już rok nasza młodzież uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Jednym z elementów tego przedsięwzięcia w gminie Skoki jest marsz profilaktyczny, w którym biorą udział uczniowie miejscowych szkół. W tym roku marsz odbył się w Międzynarodowym Dniu Dziecka, czyli 1czerwca. 
 

Naszą placówkę reprezentowały dziewczęta z grupy VIII wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Pauliną i panią Lidką. Dziewczęta, wyposażone w przygotowane wcześniej transparenty i wspólnie przemyślane hasła promujące zdrowy styl życia wolnego od nałogów, przeszły wraz ze swoimi rówieśnikami ulicami Skoków, zwracając powszechne zainteresowanie mieszkańców miasteczka. A był to bardzo głośny protest przeciwko używkom, bo wykrzyczany przez wiele młodych gardeł równocześnie. Poczucie wspólnego celu dodawało sił i energii. Nawet słonko uśmiechało się z góry do maszerujących.

Naładowane pozytywną energią dziewczyny ani myślały o szybkim powrocie do ośrodka, zajrzały więc do świetlicy terapeutycznej, gdzie odbywały się zajęcia dla osób niepełnosprawnych. Okazało się, że od osób, które często są izolowane przez otoczenie można się nauczyć radości życia. Dziewczyny pokochały niesforną, ale wiecznie uśmiechniętą Anię, której obiecały, że zaraz po wakacjach zawitają znowu do świetlicy.

Kronikarz grupy VIII
 
 
Ostatnio zmieniany: środa, 05 wrzesień 2012 15:42
Więcej w tej kategorii: « Kunterbunt z Murnau Radosne święto »
powrót na górę