Menu
Dzisiaj jest: 9 Maja 2021    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Katarzyna, Karolina

"Cool" Dzień Edukacji Narodowej


Jest taki dzień październikowy, kiedy cieplej myślimy o Tych, którzy uczą i wychowują, którzy pracują w różnych placówkach oświatowych. To Dzień Edukacji Narodowej.

W naszej placówce z tej okazji  młodzież wraz z Paniami Magdaleną Wawrzyniak i Katarzyną Kalką przygotowała nie jakąś napuszoną akademię, ale bardzo praktyczne warsztaty szkoleniowe.

 
 
 
Młodzi artyści, jako przedstawiciele specjalistycznej firmy szkoleniowej, uczyli dorosłych nie tylko jak łapać pozytywną energię czy wlewać rozum do odpornych na wiedzę głów uczniowskich, ale także jak posługiwać się językiem, by być zrozumianym i jak praktycznie ubierać się do pracy. Trzeba było widzieć miny pedagogów, którzy niepewnym głosem wykrzykiwali „cool” czy „nara”. Ale prawdziwą salwę śmiechu wzbudził pokaz nauczycielskiej mody. Kreatywność projektantów tej niecodziennej kolekcji zasługuje na zaprezentowanie jej nie tylko na polskich ale i światowych wybiegach.

Szkoda tylko, że dyrekcja nie skorzystała z okazji, by zakupić te wzory, bo  była okazja wytargowania ceny promocyjnej. Może dlatego, że nie zaprezentowano strojów dla kierownictwa?!

Imprezie tej towarzyszyły dwa uczucia: radość i wzruszenie. Wzruszenie wzbudziło wystąpienie byłego już pracownika placówki, który całe swoje zawodowe życie przepracował z młodzieżą. Słowa, które powiedział dziękując młodzieży za występ, świadczą o tym, że wychowawcą jest się całe życie i że choć to niełatwa praca, to przecież dla takich chwil jak ta warto ją podejmować.
Były też życzenia dla wszystkich pracowników od Dyrekcji i Starosty Wągrowieckiego.
I choć po tej miłej uroczystości trzeba było wracać do pracy, to każdy uczestnik wracał do swych obowiązków z uśmiechem, który wywołał ten niezwykły występ.

M. Wawrzyniak
 
 
 
 
Ostatnio zmieniany: środa, 05 wrzesień 2012 15:12
powrót na górę