Menu
Dzisiaj jest: 18 Maja 2021    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk

Spartakiada na medal

{phocagallery view=category|categoryid=357|
imageid=8304|limitstart=0|limitcount=1|
detail=0|displayname=0|displaydetail=0|
displaydownload=0|namefontsize=25|namenumchar=3}

Piątkowe przedpołudnie 3 czerwca należało do lekkoatletów. W tym dniu bowiem na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu odbyła się jubileuszowa X Spartakiada Powiatowa Szkół Ponadgimnazjalnych w tej dyscyplinie sportowej.
Jak co roku brali w niej udział także nasi przedstawiciele królowej sportu. W skromnym dziesięcioosobowym składzie wyruszyli walczyć o jak najlepsze wyniki.

   Nasi chłopcy startowali w ośmiu z dwunastu konkurencji lekkoatletycznych objętych programem imprezy. Przyszło im się zmierzyć z zawodnikami z sześciu szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wągrowieckiego. Ich występ pozytywnie zaskoczył nie tylko szkolnego nauczyciela wychowania fizycznego, ale także organizatorów imprezy. A bez fałszywej skromności trzeba powiedzieć, że nasza drużyna godnie zaprezentowała się na powiatowej arenie.

W skoku wzwyż zwyciężył Marcin Mallek, a trzecie miejsce zajął Mariusz Król. W pchnięciu kulą II miejsce zajął Marcin Mallek, a V miejsce w tej dyscyplinie zajął Dariusz Michalak. Równie dobrze wypadli nasi przedstawiciele w konkurencjach biegowych. I tak w biegu na 200 metrów Szymon Domiński zajął IV miejsce, a na trzecim miejscu w biegu na 400 metrów był Dariusz Michalak, wyprzedzając kolejnego w punktacji Krystiana Grzywaczewskiego. Bieg na 800 metrów jako drugi na mecie ukończył Dawid Pietrzak. Także II miejsce zajęła nasza sztafeta w biegu 4 x 400 metrów.
Ze spartakiady przywieźliśmy 6 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe. Ten jubileusz był więc dla nas szczęśliwy, bo swój start zakończyliśmy największym w historii tej imprezy sukcesem naszej drużyny. W rywalizacji punktowej chłopców nasza ekipa zajęła trzecie miejsce, wyprzedzając takie szkoły jak: I LO w Wągrowcu oraz ZSP w Gołańczy i Damasławku.
O naszym zwycięstwie przypominać będzie okazały puchar, który zdobyliśmy i z którego jesteśmy bardzo dumni.
Warto wspomnieć i o tym, że spikerka prowadząca zawody, wielokrotnie podkreślała, że zawodnicy naszej placówki, choć w nielicznym ale zgranym składzie, byli wielką niespodzianką tegorocznej spartakiady. Podkreślano także ich znakomite przygotowanie fizyczne oraz psychiczne.
Nie muszę dodawać chyba, że wszyscy cieszyliśmy się jak dzieci z naszego sukcesu, który został okupiony przygotowaniami i ciężkim wysiłkiem.
 

Chłopcy, byliście na medal! Dziękujemy Wam za to.

Krzysztof Korbal

 {phocagallery view=category|categoryid=357|displaydownload=1|detail=1|displaydetail=0|displayname=0}{backbutton}

Ostatnio zmieniany: czwartek, 09 czerwiec 2011 00:07
powrót na górę