Menu
Dzisiaj jest: 18 Maja 2021    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk

Zakończenie konkursu czystości

{phocagallery view=category|categoryid=000|
imageid=0000|limitstart=0|limitcount=1|
detail=0|displayname=0|displaydetail=0|
displaydownload=0|namefontsize=25|namenumchar=3}

Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Podsumowaniu całorocznej rywalizacji „Antoniewskich czyściochów” poświęcona była impreza, która miała miejsce 5 czerwca br. Nasi wychowankowie przez okres prawie dziewięciu miesięcy starali się dbać o swoje najbliższe otocznie, nie tylko w pomieszczeniach internatu ale także w szkole. Pracowali  nie tylko aby uzyskać maksymalną ilość punktów, ale przede wszystkim dbali o czystość dla samych siebie, lepszego samopoczucia.
Wśród zespołów wychowawczych największymi czyściochami okazały się dziewczęta z grupy II i to im przypadło I miejsce. W gronie zwycięzców znaleźli się także wychowankowie grupy VI, którzy wyprzedzili w rywalizacji swoich kolegów z grupy V.
W rywalizacji klasowej zwyciężyli chłopcy z klasy I a, drugie miejsce zajęła klasa III b, a trzecie miejsce przypadło dziewczętom z klasy III c.
Tak się przedstawia tabela osiągnięć zespołowych ale to nie wszystko (czytaj więcej...).

     Jednak konkurs indywidualny to równie poważna sprawa. Nasi wychowankowie są czyści, schludni i bardzo dbają o swoje rzeczy osobiste, prywatne. Z całą odpowiedzialnością mówię to o osobach, które podczas konkursu rywalizowały między sobą o zajęcie pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca. Najbardziej czystymi i zadbanymi dziewczętami okazały się: Anna Necel, Pamela Burzych oraz Anita Kaźmierska, natomiast największymi czyściochami antoniewskimi wśród chłopców okazali się: Grzegorz Gadaszewski, Michał Kęsa oraz Krystian Grzywaczewski. Ta szóstka wychowanków brała udział w konkurencjach, mających na celu wyłonienie Miss i Mistera „Antoniewskich czyściochów”.

Pierwsza konkurencja okazała się trudna ale i niezwykle zabawna. Zadaniem chłopców było wykonanie makijażu bez użycia lusterka. Dla dziewcząt byłoby to nie lada wyzwanie, a przecież chłopcy, przynajmniej nasi chłopcy, nie zaprzątali sobie dotąd głów tymi wszystkimi mazidełkami, które niby służą do poprawy urody. I choć nie do końca wiedzieli co do czego służy, to jakoś poradzili sobie z tą konkurencją. Nie trzeba chyba dodawać, że makijaże w ich wykonaniu były dalekie od doskonałości. A przy okazji dowiedzieli się, ile kosztuje czasu i pracy bycie „pięknym”.
 

Zadanie dziewcząt nie było wcale łatwiejsze, bo należało wykonać poranne golenie twarzy z użyciem pianki, również bez lusterka. Publiczność śmiała się do łez. Równie zabawne, trudne i wymagające sprawności fizycznej, okazały się konkurencje związane z rozdzielaniem bielizny białej, kolorowej i czarnej. Konkurencja związana z zapinaniem guzików założonej odzieży także nie należała do najłatwiejszych. Zwłaszcza Krystian Grzywaczewski doświadczył trudności w zapinaniu guzików, bo kiedy emocje sięgały zenitu to dłonie odmówiły posłuszeństwa. Kolejna konkurencja odbywała się w parach i wymagała współpracy uczestników. Zadanie polegało na przygotowaniu, przez parę uczstników, stołu do romantycznej kolacji. Realizacja zadania poprzedzona został krótkim instruktażem udzielonym przez naszego mistrza kuchni p. Bartka Seidlera. Parą, która fantastycznie się uzupełniała pomysłami i wspólną pracą okazali się Anna Necel oraz Krystian Grzywaczewski. Zabawa w ZOO także dostarczyła nam niesamowitych wrażeń. Kiedy prowadząca imprezę p. Ewa Sobalak czytała tekst, wyczytana osoba musiała obiegać dookoła usadzoną w rzędach liczną rodzinkę.

Podczas konkurencji rywalizacja wśród uczestników była bardzo zacięta. Po zakończeniu wszystkich konkurencji, podliczeniu zdobytych punktów Miss  i Misterem „Antoniewskich czyściochów” zostali : Anna Necel  oraz Krystian Grzywaczewski, którzy zostali  uroczyści ukoronowani oraz zasiedli na tronach dla króla i królowej. II Vice Miss I Misterem zostali : Anita Kaźmierska oraz Michał Kęsa, III miejsce zajęli: Pamela Burzych oraz Grzegorz Gadaszewski.
 

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim, który zajęli czołowe miejsca w tabeli klasyfikacji indywidualnej oraz grupowej. Dziękujemy wszystkim za całoroczną pracę dbania o czystość i piękno naszego ośrodka. Życzmy sobie aby każdy kolejny konkurs  był tylko dopełnieniem czystości wokół nas.
 

Organizatorzy

 {phocagallery view=category|categoryid=000|displaydownload=1|detail=1|displaydetail=0|displayname=0}{backbutton}

Ostatnio zmieniany: wtorek, 14 czerwiec 2011 18:05
powrót na górę