Menu
Dzisiaj jest: 8 Maja 2021    |    Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza
bwidzinski

bwidzinski

TRZY NIEDZIELE W POZNANIU

 

Podróż kolejami wielkopolskimi do stolicy wielkopolski i wystawa HOBBY. Modelarstwo klocki Lego, hodowle papug, no i najważniejsze motoryzacja. Tego nie da się opisać to trzeba zobaczyć. Wrażenia nie do opisania.

Niedziela ,a my jesteśmy w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i zwiedzamy Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. Było cudownie ,poznaliśmy i zobaczyliśmy rasy ,które widzieliśmy pierwszy raz w życiu. Przekonaliśmy się że pies to prawdziwy przyjaciel człowieka. Dziękujemy za zaproszenia Związkowi Kynologicznemu w Polsce Oddziałowi w Poznaniu .

Dzisiaj dzięki pani Monice od spraw Marketingu na Międzynarodowych Targach Poznańskich zwiedzaliśmy FESTIWAL SZTUKI I PRZEDMIOTÓW ARTYSTYCZNYCH. Było to malownicze i świąteczne wydarzenie w Poznaniu! Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych co roku przyciąga tysiące ludzi, którzy lubią obcować ze sztuką, poczuliśmy Świąteczny klimat. Niespodzianką dla nas było spotkanie ze słynnym PEJĄ,z którym rozmawialiśmy .Jest wspaniałym muzykiem a także mężem i ojcem. Pozdrawiamy i dziękujemy za poświęcony czas. Dodatkową atrakcją było spotkanie z PEJĄ. Okazało się ze oprócz tego ze jest świetnym muzykiem ,jest świetnym ojcem i mężem.

Zdążyliśmy także posmakować wspaniałej kiełbasy, waty cukrowej z polskiego cukru, pysznych jabłek. Na terenie targów odbywała się Narodowa Wystawa Rolnicza. Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości wstęp był wolny. Poznaliśmy  historię polskiego rolnictwa, zabytkowe maszyny rolnicze ,rzemiosło i rękodzielnictwo polskie. Podsumowanie jedno superrrrrrrrr

 

100-lecie odzyskania niepodległości: Sprawa bliska sercom wszystkich wychowanków MOW w Antoniewie

Z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości cała społeczność Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie czynnie włącza się w obchody tego najważniejszego święta państwowego. Po 123 latach zaborów- niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków- nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Dnia 12.11.2018 roku mieliśmy zaszczyt reprezentować Antoniewo podczas Mszy Świętej    w intencji ojczyzny.  Wągrowiecki klasztor oo. Paulinów stał się jednym z ważniejszych miejsc, w którym trwały miejskie obchody jubileuszu 100- lecia odzyskania niepodległości. Oprócz delegacji władz lokalnych na czele z p. Starostą Tomaszem Krancem, przybyli również mieszkańcy powiatu. Nasz ośrodek był reprezentowany przez p. Dyrektora Macieja Dureckiego i delegację pocztu sztandarowego wychowanków- Karolina, Oliwier, Wiktoria.

Podsumowanie Szlachetnej Paczki dla Maciusia

 

Możliwość niesienia komuś pomocy to fantastyczne uczucie. Możliwość sprawienia radości dzieciom to uczucie równie piękne. A gdyby połączyć ze sobą te dwie możliwości to mamy zbiór emocji nie do opisania. Zespół Szlachetnej Paczki dla Maciusia spotkał się właśnie z takim stanem. Od października do końca listopada działaliśmy w różnorodny sposób,  aby pozyskać środki na zakup świątecznej paczki. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się kupić przepiękne prezenty dla Maciusia.  Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękuję za zaangażowanie i dobre serca.  Paczuszka powędrowała do Maciusia.  Mam nadzieję,  że choć przez chwilę nie będzie myślał o chorobie. Z całym sercem jesteśmy z Tobą nasz Mały Wielki wojowniku.  Modlimy się o cud

„Marsz, marsz Dąbrowski !”

 

Na początku listopada br. wychowankowie naszej placówki zostali poproszeni o wykonanie plakatów nawiązujących do 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedstawiciele każdej z grup wykonali co najmniej jeden plakat. Plakaty nawiązywały do tematu, wykonane zostały wykonane przez każdą z grup.

 

 

Maja Białkowska-Gąsiorek